Ovecskin megelőzte Brett Hullt

Az orosz szélső a 266. gólját lőtte emberelőnyben. Viktor Arvidsson triplázott, Yanni Gourde és Roope Hintz négy pontot szerzett.

A New Jersey az egy napja elcserélt Kyle Palmieri, Travis Zajac kettős nélkül is gond nélkül verte a Buffalót. A Devils a középső játékrészben kicsit kiengedve leadta kétgólos előnyét, az utolsó játékrészben viszont megduplázta a találatai számát, és sima 6-3-mal abszolválta a mérkőzést. Pavel Zacha emberelőnyben duplázott, a Jack Hughes, Jegor Sarangovics, Janne Kuokkanen trió egyformán három pontot tett a táblára.

Az Islanders a már említett Palmieri, Zajac kettőssel a soraiban győzött a Philadelphia ellen a szétlövések során. A New Yorki-iak már a 8. percben kettővel mentek, az előny azonban elolvadt a második harmad legelejére. Jakub Voracek egyenlítő találata után Ilja Szorokin és Carter Hart került a középpontba, akik hibátlanul védtek a mérkőzés végégig, majd a hosszabbításban és a büntetőlövések első négy körében is. A gólcsendet Brock Nelson büntetője törte meg az ötödik párban, ami az Islanders győzelmét jelentette.

Ryan McDonagh duplájával és Yanni Gourde négy gólpasszával a Tampa Bay nagyon simán verte a Columbust. A Lightning a hatodik percben már hárommal ment, a 25. percben pedig 5-1-re is vezetett, így a bajnokcsapatnak az is belefért, hogy a mérkőzés második felét lazábbra vegye. A vége 6-4-es hazai siker lett, ami az jelenti, hogy a Blue Jackets az utolsó tíz mérkőzéséből a nyolcadikat vesztette el.

gourde

A Pittsburgh visszavágott a Rangersnek a két nappal korábban elszenvedett 8-4-es vereségért, és 5-2-es győzelemmel távozott a Gardenből. A Rangers a második harmad elején még egyenlíteni tudott, 1-1 után viszont a Penguins állva hagyta a házigazdát, és zsinórban szerzett három góllal eldöntötte a mérkőzést. A vendégeknél négy játékos is góllal és gólpasszal zárt, a meccs legjobbja mégis Tristan Jarry lett. A Pittsburgh hálóőre 22 lövést fogott, és védte Chris Kreider büntetőjét is a második harmad végén.

Az amerikai fővárosból hozta el a pontokat a Boston. A Bruins remekül kezdett, és már fél perc után megszerezte a vezetést, amit két újabb gól követett a második harmad elejéig. A Washington csak 0-3 után, pontosan az összecsapás felénél érkezett meg a meccsbe, amikor 19 szekundum alatt két emberelőnyös góllal ismét nyílttá tette a találkozót. A mérkőzés második felében óriási küzdelem folyt a jégen, hiszen a Capitals a egyenlítésért, a Bruins a győzelem bebiztosításáért küzdött. A kulcsfontosságú találatot a vendégek vitték be három perccel a befejezés előtt Craig Smith révén. A Capitalsnál annak örülhettek, hogy Alekszandr Ovecskin a 266. emberelőnyös góljával megelőzte Brett Hullt az örökranglistán, és már csak a 274-gyel rekorder Dave Andreychuk van előtte.

A Carolina minden harmadban lőtt egy gólt, Alex Nedeljkovic hibátlanul védett, ennyi bőven elég volt a Hurricanesnek a Florida elleni összecsapáson. A 24 védést bemutató újonc mellett Sebastian Ahót kell megemlíteni, aki a 349. mérkőzésén megszerezte a 300. pontját. A Carolina a Panthers elleni idei hat meccsén 11 pontot szerzett a lehetséges 12-ből.

A Winnipeg gyorsan megalapozta a sikerét Montrealban. A Jets már a 18. másodpercben megszerezte a vezetést Josh Morrissey révén, amit a játékrész közepéig újabb két találat követett. Ez a különbség sok volt a Canadiensnek hiába zárkózott fel egyre, a Jets Andrew Copp révén egy üres kapus góllal bebiztosította a győzelmét. A Winnipeg az utolsó kilenc mérkőzéséből hatot megnyert, a Montreal ellenben a legutóbbi négy hazai találkozójából csak egyet húzott be.

Kilencből kilenc, ez az Edmonton idei mérlege az Ottawa ellen. Az Oilers soros sikere ezúttal nem jött könnyen: a sokáig döntetlenre álló mérkőzést McDavidék csak Devin Shore és Jesse Puljujärvi késői góljaival tudták megnyerni 3-1-re a kanadai fővárosban. Az Edmonton legjobbja a 39 védést bemutató Mike Smith volt.

A Nashville a Detroit kiütésével szerezte meg a kilencedik győzelmét a legutóbbi tíz mérkőzéséből. Az első gólt még a hazai pályán játszó Red Wings ütötte, de ezután beindult a Predators, és zsinórban hét gólt szerzett. A 28. születésnapját ünneplő Viktor Arvidsson triplázott, Juuse Saros 25 lövést hatástalanított.

Nem sok izgalom volt a United Centerben sem, ahonnan a Dallas vitte el pontokat. A Chicago védelme képtelen volt tartani Roope Hintzet, aki egy góllal és három előkészítéssel járult hozzá a Stars 5-1-es diadalához. A finn csatár mellé Blake Comeau tudott felnőni, aki a találkozó utolsó két gólját ütötte.