50 lövést fogott Jordan Binnington

A St. Louis kapusa ezzel karriercsúcsot állított fel. Leon Draisaitl és Kevin Fiala triplázott, Jack Campbell verhetetlen.

Az egyaránt négy-négy pontot szerző Connor McDavid, Leon Draisaitl páros nyerte a meccset az Edmontonnak a kanadai fővárosban. Az Ottawa a harmadik harmad közepéig tudta ellensúlyozni az NHL jelenlegi legjobb csatárduójának a hokiját, a végjátékot azonban nem bírta. 2-2 után a kapitány győztes gólt szerzett, a német center pedig üres kapura bebiztosította a győzelmet. Draisaitl az Ottawa elleni idei 8 mérkőzésén 21, McDavid 20 pontot gyűjtött.

Jack Campbell továbbra is legyőzhetetlen. A Toronto kapusa tizedszer volt kezdő, és tizedszer is győzelemre vezette a Leafst, ezúttal a Montreal otthonában 32 védéssel. A Scotiabank Arenában a harmadik harmad elején nyerte meg a meccset a Toronto, amikor 1-1-nél T. J. Brodie és Zach Hyman is eredményes volt. Campbell a zsinórban szerzett 10 győzelemmel megdöntötte Felix Potvin (1993), Jacques Plante (1971) és John Ross Roach (1925) közösen tartott franchise-rekordját.

Óriási verésbe futott bele a Colorado Minnesotában, amivel véget ért 15 meccset felölelő pontszerző sorozata. A Wild az első játékrész után 3-0-ra vezetett, de ekkor az Avalanche még meg tudott újulni, és 4-3-ra felzárkózott. A denveriek lendülete itt azonban elfogyott. A Wild a második harmadban ismét növelte az előnyét, a befejező játékrész elején pedig újabb három gólt szerezve kiütötte ellenfelét. A mesterhármasig és egy előkészítésig jutó Kevin Fiala mellett az egyformán 3-3 pontos Jarred Spurgeon, Kirill Kaprizov, Victor Rask trió emelkedett ki a mezőnyből.

fiala

A St. Louis a Vegas legyőzésével vetett véget hetes nyeretlenségi sorozatának. A meccs hőse egyértelműen az a Jordan Binnington volt, aki kereken félszáz lövést fogott, és alig több mint négy percre volt a shutouttól. Az elmúlt hetekben borzasztóan teljesítő hálóőr az utolsó 14 mérkőzésén csak kétszer győzött, 88%-os hatékonysággal védett, 3,22 volt a gólátlaga. Binnington mellett meg kell említeni Jake Walmant, aki karrierje első gólját ütötte.

A Los Angeles kétszer volt kétgólos hátrányban az Arizona ellen, mégis nyerni tudott rendes játékidőben. A Staples Centerben a befejező játékrész kezdetén még 3-1-re vezetett a Coyotes, a Kings azonban Adrian Kempe, Jeff Carter és Carl Grundström találataival 10 perc alatt fordítani tudott. A Los Angeles kapitánya, Anze Kopitar az 1111. mérkőzését játszotta a klubban, amivel befogta az örökranglista második helyén álló Dave Taylort.