Brent Burns az 500. gólpasszát adta

Az aktív hátvédek között ezzel harmadik Duncan Kieth és Ryan Suter mögött. A Colorado egymás után tizenharmadszor szerzett pontot.

A Washington zsinórban hetedszer fektette két vállra a New Jerseyt. A fővárosiak végigtámadták az egész mérkőzést, ám hiába volt 17-tel több kapura lövésük, csak Dimitrij Orlov hirtelen halálban szerzett találatával tudták megnyerni az összecsapást 2-1-re. A Keleti divízióban a Capitals az egyetlen csapat, amely minden idei mérkőzést hozta a New Jersey ellen.

A Toronto három nap alatt kétszer győzött a Winnipeg ellen, ezúttal büntetőlövésekkel. A két kapusról szólt az este, Connor Hellebuyck és Jack Campbell is csak egy-egy alkalommal kapitulált a 65 perc során. A különcsatájuk a rávezetések során is folytatódott, egyetlen találat döntött közöttük. Ezt Jason Spezza ütötte, megszerezve a győzelmet a Leafsnek. Jack Campbell egymás után a 8. meccsét nyerte a Toronto kapujában, ez Turk Brodával George Hainsworthszel megosztva a második legjobb teljesítmény a franchise történetében. A klubrekord 9 győzelem, amelyet a Felix Potvin, Jacques Plante, John Ross Roach trió tart holtversenyben.

Campbell

Az Edmonton küzdelmes meccsen húzta be az albertai rangadó soros felvonását a Calgary ellen. A két csapat között ezúttal az emberelőnyös játék döntött, míg a Flames mindhárom lehetőségét elpuskázta, az Oilers kettőt is kihasznált az ötből. Az elsőt Ryan-Nugent Hopkins révén, a másodikat Connor McDavid jóvoltából, amivel az Edmonton beállította a 3-2-es végeredményt a befejező játékrész közepén.

A Colorado nyert a St. Louis ellen, így már 13 mérkőzés óta tart a pontszerző sorozata. A 13 találkozóból 11-et megnyerő Avalanche  most a Nathan MacKinnon, Jonas Johansson párosnak köszönhetően szerzett pontokat. A center 1-1 után duplázott, a kapus 25 lövést fogott, és 14 hónap után védett ismét győztes mérkőzésen. Az Avalanche szériája az idei szezon leghosszabbja, a franchise történetében pedig a harmadik legjobb. A rekord a 2000/01-es évadból datálódik, amikor 16 meccsen keresztül szerzett pontot a csapat.

Az Arizona a befejező játékrészben nyerte a meccset Anaheimben, így a negyedik győzelmét szerezte az utolsó öt találkozón. Az első és a második játékrész is 1-1-re végződött, a harmadikban viszont a Coyotes bő négy perc alatt született két találatára nem tudott reagálni a Ducks. A meccs embere címet a veterán Phil Kessel kapta, aki egy gólpassz mellett győztes gólt szerzett, és az utolsó öt találkozón a hatodszor volt eredményes.

A San Josénak a Martin Jones, Rudolfs Balcers duó hozta a meccset Los Angelesben. Jones 30 védéssel szerzett shutoutot, Balcers két előkészítéssel és egy góllal csapata mindhárom találatából kivette a részét. A félezredik előkészítését kiosztó Burns a 30. hátvéd az NHL történetében, aki elérte ezt a határt.