Az Islanders nyolcat lőtt a Washingtonnak

Mathew Barzal mesterhármassal és 5 ponttal járult hozzá a győzelemhez. Warren Foegele a születésnapján duplázott.

A Pittsburgh könnyedén győzött Bostonban, ezzel egyrészt egymás után az ötödik sikerét érte el, másrészt lezárta 10 meccses nyeretlenségi sorozatát a Bruins otthonában. A Penguins a sima 4-1-et igazi csapatmunkával szerezte meg: egyetlen játékos neve mellé sem került több egy gólnál vagy gólpassznál. A mérkőzés legjobbja címet Casey DeSmith kapta, aki 30 lövést fogott, és csak nyolc perccel a befejezés előtt kapitulált.

A Rangers rommá lőtte a Buffalo kapuját, ennek ellenére csak hosszabbításban tudott nyerni a KeyBank Centerben. A New York-iak a második és a harmadik játékrészben 36-10-re nyerték a lőpárbajt, de ez csak arra volt elég, hogy először egyenlítsenek, majd a harmadik harmad elején átvegyék a vezetést. A rengeteg kihagyott ziccer 3 másodperccel a befejezés előtt bosszulta meg magát, amikor Tage Thompson kiharcolta a ráadást. A Rangersnek a ráadásban is rengeteg lehetősége volt, a győztes gólt azonban csak fél perccel a vége előtt tudta megszerezni Mika Zibanejad révén. A Sabres kapujában a fantasztikus napot kifogó Dustin Tokarski 44 védéssel járult hozzá a pontszerzéshez.

Nem sokat törődtek a csapatok a védekezéssel a Nassau Coliseumban, ahol az Islanders 8-4-re verte a Capitalst. A fővárosiak kezdték a gólgyártást, amit még öt találat követett az első harmadban. 4-2 után a csapatok ugyanott folytatták a második harmadban, ahol az elsőben abbahagyták: összesen négy gólt ütöttek igazságosan elosztva. A góleső az utolsó játékrészben hagyott alább, amikor csak két találat született, mindkétszer az Islanders jóvoltából. A hazaikanál Mathew Barzal öt pontot szerzett, a vendégeknél John Carlson duplázott. A fővárosiak hátvédje ezzel a két góllal már 114-nél jár, amivel a házi rangsorban megelőzte a Mike Green, Calle Johansson párost, és feljött Kevin Hatcher mögé a második helyre.

Egy késői góllal tudott győzni a Carolina a Chicago csarnokában. A Hurricanes végig vezetett a mérkőzésen, de képtelen volt lerázni vendéglátóját. A Blackhawks először visszajött kétgólos mínuszról, majd amikor a Carolina ismét megszerezte a vezetést, akkor is egyenlíteni tudott Dylan Strome jóvoltából. A játékosok gyakorlatilag a hosszabbításra készültek, kivéve Jesper Fastot, aki 29 másodperccel a befejezés előtt egy csodás mozdulattal eldöntötte a mérkőzést. A meccs embere Warren Foegele volt, aki két góllal ünnepelte születésnapját.

foegele

A Tampa Bay legyőzte a Columbust, és ezzel lezárta három meccset felölelő kudarcsorozatát. Az Amalie Arenában nem sok hiányzott ahhoz, hogy a Lightning folytassa a rossz sorozatát. 5 perccel a befejezés előtt ugyanis még a Blue Jackets vezetett, de a bajnokcsapat 66 másodperc alatt fordított Ross Colton és Brayden Point góljaival. Andrej Vasziljevszkij 36 lövést fogott és a 12. otthoni győzelmét szerezte, így továbbra is makulátlan a hazai mérlege.

A Florida a Detroit legyőzésével szerezte meg egymás után a negyedik győzelmét. A sorozat folytatása nem jött könnyen a Panthersnek, mert a rendes játékidőben kétszer is hátrányba került, a győztes gólt pedig csak a hosszabbításban sikerült megszereznie. A ráadást Frank Vatrano harcolta ki 9 perccel a befejezés előtt emberelőnyben, a győztes gólt Alex Wennberg ütötte. A találkozót gólpasszal záró Jonathan Huberdeau az 573. meccsét játszotta a Floridában, amivel befogta a harmadik helyen álló Robert Svehlát.

A Montrealnak nem okozott gondot a két pont elhozatala a kanadai fővárosból. Az Ottawa ellen Brendan Gallagher és Phillip Danault egy-egy góllal és előkészítéssel zárt, Jake Allen 22 lövést fogott, és kevesebb mint két percre volt a shutouttól. A Canadiens Paul Byron révén szerzett egy gólt emberhátrányban is. Ezzel a rekordbajnok egyrészt vezeti az NHL idevágó tabelláját, másrészt beállította a 2015/16-os szezonból származó klubrekordot.

A Dallas vetett véget a Nashville hatos győzelmi sorozatának. Az első harmad még 1-1-es döntetlennel zárult, de ezután a Stars ritmust váltott, és egymás után három gólt ütve lerendezte a két pont sorsát. A három vereség után ismét győztes Dallasban Anton Hudobin 22 lövést fogott, Joe Pavelski 2 gólpasszt adott.

A játéknap egyetlen szétlövését a Minnesota nyerte Vegasban. A T-Mobile Arénában minden döntetlenre végződött: a nyitó és a záró felvonásban 1-1-re végeztek a felek, miközben az egész mérkőzésen egyformán 37 kapura lövéssel próbálkoztak. A teljesen kiegyenlített összecsapáson a döntést a rávezetések harmadik köre hozta meg, amikor Kevin Fiala találatára Alex Tuch nem tudott felelni.