Patrick Marleau zsinórban a 884. meccsét játszotta

Ez az NHL történetének 4. leghosszabb sorozata holtversenyben. Stastny utolérte Stastnyt, Hamilton megelőzte Howe-t.

A St. Louis két harmadon keresztül bírta a Vegas rohamait, az utolsó húsz percre azonban összeroppant, és sima vereséget szenvedett a T-Mobile Arenában. A harmadik felvonás kezdetén még 1-1 volt az állás, a Knights azonban a 3-3 pontot szerző Mark Stone, William Karlsson párosnak köszönhetően négyet rámolt be, és végül 5-1-re nyerte a mérkőzést. Az utolsó hét meccséből a hatodikat nyerő Vegasban Keegan Kolesar karrierje első gólját lőtte az NHL-ben.

A Winnipeg sima 4-0-s győzelemmel távozott a Vancouver csarnokából. Connor Hellebuyck 22 védéssel nullázta le a Canucks csatársorát, a Jets négy góljából Adam Lowry kettőt vállalt. A végeredményt beállító Paul Stastny a 977. mérkőzését játszotta, amivel utolérte édesapját, a legendás Peter Stastnyt.

A Coloradónak sem kellett megizzadnia ahhoz, hogy elhozza a pontokat Arizonából. A győzelmet ezúttal nem az Avalanche kiváló első sora szállította, hanem a harmadik, amely összesen 6 pontot szerzett, és Joonas Donskoi révén kétszer is eredményes tudott lenni. A duplázó szélső mellett Philipp Grubauer emelkedett ki a mezőnyből, aki 24 védéssel járult hozzá az 5-1-es győzelemhez.

Egymás után tizennegyedszer is vereséget szenvedett a Buffalo, ezúttal New Yorkban. A Sabres szerzett vezetést a második harmad elején, de a Rangers több mint kétszer annyi (40-19) kapura lövésének köszönhetően bedarálta ellenfelét. A második játékrész végére a New York-iaknak már kétgólos volt az előnyük, amit a mérkőzés befejezéséig meg is tartottak. A Rangersben Kaapo Kakko és Chris Krieder duplázott, Artyemij Panarin és a 100. meccsét játszó Adam Fox három egységgel zárt. A másodéves hátvéd ezen a 100 meccsen 63 pontig jutott, ez a 4. legjobb teljesítmény a klub történetében Brian Leetch (99), Szergej Zubov (91) és Reijo Ruotsalainen (72) mögött.

New York Islanders v New York Rangers

A Carolinának a védelem hozta a meccset Columbusban. A Hurricanes hátsó alakzata mindössze 19 lövést engedélyezett a hazaiaknak, így Alex Nedeljkovic könnyedén érte el karrierje második shutoutját. A végeredmény már féltávnál kialakult, így a meccs második részében a Dougie Hamilton vezette szekciónak annyi dolga marat, hogy a háromgólos fórt megtartsa. A védelem oszlopának számító bekk egy gólpasszal tizenkettesre nyújtotta pontszerző sorozatát, megdöntve Mark Howe hátvédekre vonatkozó 1980-as franchise-rekordját.

A Tkachuk testvérek soros csatája döntetlennel végződött, az összecsapást viszont az Ottawa nyerte 2-1-re a Calgary ellen, így a meccs végén Brady örülhetett Matthew ellenében. A találkozó hőse egyértelműen a Senators kapusa, Filip Gustavsson volt, aki Matt Murray, Marcus Hogberg és Joey Daccord sérülése miatt először kezdett az NHL-ben. A svéd hálóőr 35 lövést hárított, és egészen az 55. percig érintetlen volt a kapuja. A Senators győztes gólját Chris Tierney ütötte.

A Philadelphiának hiába volt 17-tel több kaput eltaláló lövése az Islanders ellen, csak egy pontot tudott szerezni a Wells Fargo Centerben. Ilja Szorokin megbabonázta a Flyers játékosait, összesen 36 védést mutatott be. A Philly rengeteg kihagyott helyzete a hirtelen halál 4. percében ütött vissza, amikor Anthony Beauvillier csodás kapumegkerülős gólt szerzett fonákkal, beállítva a 2-1-es végeredményt.

A Minnesota az Anaheim ellen szerezte meg egymás után a kilencedik hazai sikerét, ami új klubrekord a franchise történetében. Nem jött könnyen a Wild újabb győzelme, Kaprizovék csak szűken tudtak nyerni 2-1-re. A második harmadban volt egy gólváltás a csapatok között, így a döntés a befejező játékrészre maradt, ahol Nick Bjugstad ütötte a győztes találatot.

A játéknap negyedik 2-1-es sikerét a San José aratta a Los Angeles felett, és ezzel négy vereséget követően gyűjött ismét pontokat. Minden harmad egy gólt hozott, az elsőben és a harmadikban a hazaiak, a középsőben a vendégek voltak eredményesek. A Kings a befejező játékrészben 15-4-re, a teljes mérkőzést tekintve 42-23-ra nyerte a lőpárbajt, ám fölényét nem tudta gólokra váltani a fantasztikus napot kifogó Martin Jones miatt. A San José veteránja, Patrick Marleau zsinórban a 884. mérkőzését játszotta, amivel befogta az örökranglista 4. helyén álló Steve Larmert.

A Montreal?Edmonton mérkőzés elhalasztásáról percekkel a kezdés előtt döntöttek kovidveszély miatt.