Győzelemmel tért vissza Robin Lehner

A 17 meccset mulasztó kapus a Los Angeles ellen vezette győzelemre a Vegast.

A Rangersnek 15-tel több kapura lövés is kevés volt a pontszerzéshez az amerikai fővárosban. A New York-iak az első harmad végén Artyemij Panarin emberelőnyös góljával szerezték meg a vezetést a Capital One Arénában. A meccs fennmaradó részében viszont hiába rohamoztak, képtelenek voltak bevenni a 32 védésig jutó Vitek Vanecek ketercét. A rengeteg kimaradt ziccer a végjátékban ütött vissza Alekszandr Ovecskin jóvoltából. A 719. és 720. találatát szerző szélső bő hat perccel a befejezés előtt egalizált, majd három perccel később a győztes gólt is megszerezte.

A Vancouver a Montreal vendégeként nyújtotta négyesre győzelmi sorozatát. A nyitó és a záró etap a Canadiensé volt egy-egy góllal, a középsőt a Canucks hozta kettővel, ennek köszönhetően 60 perc után jöhetett a hosszabbítás. Ezt J. T. Miller zárta le két perc alatt, aki nagyszerű egyéni akció végén talált be, megszerezve 100. pontját a 100. mérkőzésén a Canucks mezében. A Vancouverrel ellentétben a Habs nincs jó formában, utolsó öt mérkőzéséből a negyediket vesztette el.

miller 100

Ennél is rosszabb helyzetben van a nemrégiben még tabellaelső Toronto. A Leafs ezúttal hazai pályán bukott el a Calgary ellen, ezzel a hatodik meccsét vesztette el az utolsó hétből. A Scotiabank Arenában nem finomkodtak a csapatok, gyorsan egymásnak estek, ötgólos első periódust hoztak össze. 3-2-es Flames-vezetés után a második harmadban is ott folytatták, ahol abbahagyták: Mitch Marner egyenlített, amire Mike Giordano válaszolt fórból, ismét vezetéshez juttatva a Calgaryt. A negyedik vendéggól után a kapusok léptek elő főszereplővé, és nem hibáztak többet, aminek köszönhetően maradt a 4-3 és ezzel együtt a Flames sikere.

A nap egyetlen szétlövését a St. Louis nyerte San Joséban, megszakítva ötös nyeretlenségi sorozatát. A találkozón végig Martin Jones és Jordan Binnington dominált, előbbi 34, utóbbi 31 lövésből kapott mindösszesen egy-egy gólt. A rávezetések során két kör után is 1-1-re álltak, a harmadikban viszont eldőlt a találkozó, amikor Vlagyimir Taraszenko góljára Kevin Labanc nem tudott válaszolni.

Másfél hónap után 23 védéssel és győzelemmel tért vissza a Vegas kapujába Robin Lehner. A Golden Knights Max Pacioretty duplájával már az első harmad közepén kettővel ment a Los Angeles vendégeként. A Kings innen még vissza tudott kapaszkodni a mérkőzés felénél, de ezzel minden erejét el is használta. 2-2 után a Vegas Karlsson és Carrier góljaival nyomatékosította, hogy nem ad esélyt a pontszerzésre. A Knighstban a duplázó Pacioretty mellett Mark Stone emelkedett ki, aki egy előkészítéssel tízmeccsesre nyújtotta pontszerző sorozatát.