Fabbri-triplával győzött a Detroit

A Red Wings a Dallast múlta felül. A Colorado első sora 10 pontig jutott, David Krecji a 700. pontját, Ryan Getzlaf a 700. gólpasszát szerezte.

A New Jersey a Buffalo után a Pittsburgh ellen is győzött, így egy hónap után nyert meg ismét két egymást követő meccset. A csata nem indult jó előjelekkel a Devils számára, az első számú kapus, Mackenzie Blackwood a bemelegítés során megsérült. A helyét az a Scott Wedgewood foglalta el, aki később az est egyik hőse lett 40 védéssel. Mellette Jack Hughes emelkedett ki a mezőnyből, aki egy-egy góllal és gólpasszal járult hozzá ahhoz, hogy a New Jersey a felénél már 3-0-ra vezessen. A Malkin nélkül felálló Penguinsnek ez a különbség már sok volt, bár két góllal minimálisra tudta csökkenteni a differenciát.

Nem bírt csodát tenni a kirúgott Ralph Krueger helyére álló Don Granato a Buffalo élén. A Boston könnyedén győzött, a Sabres egymás után a 13. vereségét könyvelhette el. A 4-1-re végződött összecsapáson David Krejci háromszor szolgálta ki a társait, és megszerezte a 700. pontját, Jaroslav Halak pedig mindössze 23 védéssel ért el győzelmet. A cseh csatár a 7. játékos, aki legalább 700 pontig jutott a Bruins mezében.

krejci 700

A Philadelphia gyorsan kiheverte a Rangers elleni kilencgólos vereséget, és olyat tett, ami idén még egy csapatnak sem sikerült: rendes játékidőben tudott győzni az Islanders otthonában. A gól nélküli első felvonást követően a másodikban a Flyers hármat vágott, már ekkor úgy nézett ki, hogy véget ér az Islanders sorozata. A New York-iak azonban a befejező játékrész közepén a három gólpasszt kiosztó Nick Leddy vezetésével bő hat perc alatt egyenlítettek. Két perccel a befejezés előtt azonban a korábban is eredményes Oskar Lindblom ismét betalált.

A hosszabbításban nyert a Columbus a Carolina ellen. A győztes gól megszületéséig tökéletes egyensúlyban voltak a felek, mindkét csapat 2-2 gólnál és 27-27 kapura lövésnél járt. A tökéletes döntetlennek Seth Jones vetett véget a ráadás 51. másodpercében, kilőve a hosszú felsőt. A duplázó hátvéd mellett Oliver Björkstrand játszott elismerésre méltóan, aki a Columbus mindhárom találatában benne volt előkészítőként.

Egymás után a 10. meccsét nyerte a Tampa kapujában Andrej Vasziljevszkij. Az orosz kapust gyorsan felavatta Mattias Janmark, de Vasziljevszkij összekapta megát, és csak egyet kapott a fennmaradó 58 percben. A Lightning eközben igazi csapatjátékot bemutatva négyet lőtt, és simán otthon tartotta a pontokat. A bajnok minden gólját más szerezte, összesen 9 játékos szerzett pontot, és egyedül Victor Hedman neve mellé került két egység. Ha Vasziljevszkij a következő mérkőzését is megnyeri, beállítja Louis Domingue klubrekordját.

A Nashville zárta le a Florida négyes győzelmi sorozatát. A BB&T Centerben minden harmad egy gólt hozott. Az elsőben a hazaiak voltak eredményesek Jonathan Huberdeau révén, a másodikban és a harmadikban a vendégek, mindkétszer Calle Jarnkrok jóvoltából. A duplázó svéd mellett Juuse Saros volt a Predators legjobbja, aki 41 lövésből 40-et hárított.

A Detroit Robby Fabbri klasszikus mesterhármasával győzött a Dallas ellen. A karrierje második tripláját jegyző csatár minden harmadban eredményes volt, ennek köszönhetően a befejező játékrész közepén 3-0-ra vezetett a Red Wings. A hazaiak kapujában ekkor már nem Jonathan Bernier állt, az addig hibátlanul védő hálóőrt ugyanis sérülés miatt le kellett cserélni a második harmad vége előtt. A helyére lépő Thomas Greiss jól szállt be a meccsbe, 22 perc alatt 16 lövést fogott, és a három gólos fórból egyet megtartott a végső dudaszóig.

Az Edmonton hazai jégen győzött a Winnipeg ellen. A Rogers Place-ben minden fontos esemény a második játétrészre sűrűsödött össze, ekkor született a találkozó mindhárom találata. Connor McDavid korai góljára Mathieu Perreault válaszolt a harmad közepén, a döntetlen azonban nem maradt fenn sokáig, az Oilers kapitánya 38 szekundummal később az idei 20. góljával ismét előnyhöz juttatta a csapatát. 2-1 után mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek, de az eredmény már nem változott, ezzel az Edmonton a hatodik győzelmét szerezte az utolsó nyolc összecsapáson.

A Nyugati.csoport két élcsapata találkozott Denverben, ahol a harmadik Colorado fogadta a második Minnesotát. A két csapat helyezését nem tükrözte a mérkőzés képe, az Avalanche első sora szó szerint lejátszotta a jégről ellenfelét. A Colorado a kapura lövéseket 55-20-ra, a meccset 5-1-re nyerte. Ebből a statisztikából a Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog, Mikko Rantanen trió összesen 4 góllal, 10 ponttal és 15 lövéssel vette ki a részét.

Kétgólos hátrányból ? többek között az újoncainak köszönhetően ? győzött az Anaheim az Arizona ellen. A Coyotes már a hetedik percben kettővel ment, de ezt a helyzeti előnyét a folytatásban nem tudta kamatoztatni. A Ducks az élete első meccsét játszó Jamie Drysdale révén szépített, majd ugyanő készítette elő Trevor Zegras egyenlítő gólját a második harmad közepén. A győzelmet jelentő találatot a rutinos öreg rókák hozták össze, Kevin Shattenkirk átadását Adam Henrique váltotta gólra.