A Rangers 9-0-ra ütötte ki a Philadelphiát

Mika Zibanejad 6 pontot szerzett a második harmadban, ez rekordbeállítás az NHL-ben.

A Vancouver büntetőkkel nyert Ottawában, így idei ötödik meccsét is hozta a fővárosi csapat ellen. A Canucks erősen kezdett, Bo Horvat góljának és gólpasszának köszönhetően bő nyolc perc után kettővel ment. A Senators a rossz kezdést követően rendezte sorait, áttette a játékot a vendégek térfelére, és ez kifizetődött: a középső harmad elején szépített, a befejező játékrész ugyanilyen szakaszában egyenlített. A dráma pillanatokkal a második találat után, negyed órával a befejezés előtt indult, amikor megsérült Joey Daccord kapus, ami láthatóan visszavetette a hazaiakat. Az újonc helyére érkező Filip Gustavssonra sem lehetett panasz, mert a szétlövések negyedik köréig hibátlanul védett, de ekkor tehetetlennek bizonyult Adam Gaudette kísérleténél, ami a vendégek győzelmét jelentette.

A Rangers óriási revansot vett a két nappal korábbi 5-4-es vereségért, és felmosta a jeget a Philadelphiával. A New York-iak húsz perc után még csak kettővel mentek, amihez hozzácsaptak még hármat a közbülső periódus első hét percében. 5-0 után a Flyersnél Brian Elliottot Carter Hart váltotta, de ez sem jött be: a korábban három gólpasszt kiosztó Mika Zibanejad egy percen belül felavatta emberhátrányban. A svéd center nem állt le, ütött még egyet előnyből és egyet egyenlő létszám mellett, így összesen 6 ponttal zárta a harmadot, amivel beállította Bryan Trottier 1978-as NHL-rekordját. A Flyers szenvedéseit Filip Chytil fokozta, aki másodpercekkel a harmad vége előtt megszerezte a Rangers kilencedik gólját. A befejező húsz percben érdemi esemény nem történt, csak azért játszották le, mert kötelező volt.

zibanejad 2

A hosszabbításban győzött a Winnipeg a Montreal ellen. A Jets rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és már az 50. másodpercben megszerezte a vezetést. A hazaiak innentől kezdve uralták a meccset, és ennek, valamint Kyle Connor duplájának köszönhetően 3-1-es vezetés mellett mehettek a második pihenőre. A Canadiens az utolsó húsz percre mozgósította a tartalékait, Gallagher révén szépített, majd bő egy perccel a befejezés előtt Tyler Toffoli találatával megmentette az egyik pontot. A vendégek lendülete itt elfogyott, Nikolaj Ehlers szólóból eldöntötte a meccset.

A Vegasnak 8 perc játék is elég volt ahhoz, hogy legyőzze a San Josét, és megszerezze egymás után a negyedik győzelmét. Az első háromnegyed órát követően még nem úgy nézett ki, hogy folytatódik a Knights sorozata, Stone-ék átaludták ezt a szakaszt, és csak egyet lőttek a Sharks három találatával szemben. A 47. percben azonban Cody Glass gólja megnyomta a vészcsengőt, ami után a Vegas még három találatot szerezve 5-3-ra fordított. A San José Evander Kane révén szépített, de egyenlíteni már nem tudott.

A Los Angeles az első negyed óra végére eldöntötte a St. Louis elleni meccset. A Kings Drew Doughty és Carl Grundström góljaival négy perc után kettővel ment, amihez Trevor Moore csapott hozzá még egyet az első játékrészben. 3-0 után a Kings csak arra figyelt, hogy a különbség megmaradjon a végére is. Ezt a feladatot ezen az estén könnyedén megoldották, a vége sima 4-1 lett. A Blues ezzel a vereséggel egymás után ötödször maradt pontok nélkül.

Az Edmonton magabiztosan húzta be az albertai csata soros felvonását a Calgary ellen. Az Oilers a mérkőzés derekán már 3-0-ra vezetett, majd a Flames hiába szépített, a vendégek újabb négy gólt szerezve esélyt sem adtak a pontszerzésre. 7-1 után a hazaiak két gólja a végjátékban már csak az eredmény kozmetikázására volt elég. Connor McDavid és Leon Draisaitl 3-3 ponttal zárt, de kivételesen rajtuk is túltett Tyson Barrie, aki négy találatot készített elő.