Draisaitl-triplával ütötte ki az Edmonton az Ottawát

A német center 5 ponttal járult hozzá az Oilers hatgólos győzelméhez. Dylan Coghlan a Vegasban ütött hármat.

A Minnesota a Vegas legyőzésével gyűjtötte be egymás után a negyedik sikerét. Az Xcel Energy Centerben alaposan egymásnak estek a csapatok, a második perc közepén már 1-1 volt az állás Joel Eriksson Ek és Dylan Coghlan találataival. A folytatásban is becsületesen gyűrték egymást a felek, de a ketrecek előtt Kaapo Kähkonen és Marc-Andre Fleury is átjátszhatatlan volt. A jég a harmadik harmad elején tört meg, amikor a Wild hat perc alatt háromszor volt eredményes. Fleuryt Logan Thompson váltotta ekkor a vasak között, akinek ez lett a bemutatkozása az NHL-ben. 4-1 után a Minnesota kiengedett a hajrára, de Coghlan két újabb góllal már csak szorossá tudta tenni a meccset. Kähkonen 24 lövést védett, egymás után a 8. mérkőzését nyerte, az újonc Coghlan karrierje során először volt eredményes és rögtön mesterhármas jegyzett. Utóbbira 29 alkalommal volt példa az NHL történetében, utoljára a chicagói Pius Suter révén január 24-én. A hátvédek között azonban csak két ilyen eset volt: 1918-ban Joe Hall és 1984-ben Uli Heimer jóvoltából.

Dylan Coghlan

A Leon Draisaitl, Connor McDavid páros lesimázta a meccset az Ottawa ellen. A német center mesterhármassal és két előkészítéssel, a kapitány három ponttal járult hozzá az Edmonton 7-1-es sikeréhez. A Senators becsültetét Jevgenyij Dadonov mentette meg kilenc perccel a befejezés előtt. Az Oilers mind a hat idei mérkőzését megnyerte a fővárosi csapat ellen.

Denverben a rommá lőtt Antti Raanta megmentett egy pontot az Arizonának. A Colorado óriási fölényben játszott, 46-14-re nyerte a lőpárbajt, ennek ellenére csak a hosszabbításban tudott győzni 2-1-re. A győztes gólt a kapitány Gabriel Landeskog vállalta fél perccel a befejezés előtt. Nathan MacKinnon az 545. meccsét játszotta a Coloradóban, ezzel Peter Forsberget megelőzve a kilencedik helyre lépett előre.

Nem sok izgalom volt a kaliforniai derbin, a Kings magabiztosan nyert 5-1-re az Anaheim otthonában. Adrian Kempe kétszer köszönt be, a meccs hőse címet viszont nem ő kapta, hanem Troy Grosenick. A 33 védéssel záró 31 éves kapus 2014. november 18-án védett utoljára az NHL-ben, akkor a San José színeiben a Buffalo ellen.

A Los Angeleshez hasonlóan a Montreal is 5-1-re győzött vendégként. A Canadiens a Vancouver otthonában szerezte meg a győzelmet igazi csapatjátékot bemutatva. Összesen 12 játékos neve mellé került pont, és csak a Jesperi Kotkaniemi, Tyler Toffoli páros jutott két egységig. Az edzőváltáson átesett Montreal a frissen kinevezett Dominique Ducharme vezetésével először áll 50%-os mérleggel.