Először védett hibátlanul Kaapo Kähkonen

A Minnesota újonc kapus a Vegast nullázta le. Adrian Kempe triplája kevés volt a Los Angelesnek a győzelemhez.

A San José a ráadásban győzött a St. Louis ellen, és ezzel véget vetett a hármas nyeretlenségi szériájának. A SAP Centerben a Blues kétszer is megszerezte a vezetést, de a Sharks mindkétszer egalizálni tudott Marc-Edouard Vlasic és Logan Couture révén. 2-2 után a hazaiak sokkal többet tettek a győzelemért, de a fennmaradó 13 percben nem tudták megszerezni a mindent eldöntő találatot. Erre a ráadás 41. másodpercéig kellett várni, amikor Evander Kane fejezett be tökéletesen egy szólót.

Az Edmonton ha nehezen is, de legyűrte az Ottawát. A Rogers Place-ben a Senators az első percben megszerezte a vezetést, de az Oilers a korán bekapott gól után rendezte sorait, és a mérkőzés közepéig hármat ütve fordított. A három találatból kettőt Connor McDavid készített elő, egyet pedig az a Leon Draisaitl lőtt, aki nyolc nullás mérkőzést követően volt ismét eredményes. 3-1 után még a második harmad vége előtt szépített az Ottawa Stützle révén, így minimális hátránnyal várhatta a befejező etapot. A fővárosiak ekkor mezőnyfölényt harcoltak ki, amit nem tudtak gólra váltani. Maradt a 3-2, ezzel az Edmonton mind az öt idei mérkőzését megnyerte az Ottawa ellen.

Gólzáporos meccsen győzött az Anaheim a Los Angeles ellen a hosszabbításban. A Ducks a rendes játékidőben hiába vezetett kétszer is egy találattal, kétszer pedig kettővel, képtelen volt lerázni ellenfelét. A Kings háromszor is egyenlített, utoljára bő két perccel a befejezés előtt, annak az Adrian Kempének a találatával, aki mesterhármasig jutott a meccsen. 5-5 után jöhetett a hirtelen halál, amit Adam Henrique zárt le a harmadik percben. A hazaiaknál Rickard Rakell három pontot szerzett, a vendégeknél Drew Doughty a 400. gólpasszát adta.

Los Angeles Kings v Edmonton Oilers

Karrierje első shutoutját és egymás után hetedik győzelmét szerezte Kaapo Kähkonen, a Minnesota újonc kapusa. A finn hálóőr mind a 26 lövést megfogta, így ő tette a legtöbbet azért, hogy a Vegas hatos győzelmi sorozata véget érjen. A Wild az első harmad közepén Kevin Fiala révén szerezte meg a vezetést. A folytatásban mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek, de mind Kähkonen, mind Marc-Andre Fleury átjátszhatatlan volt. A hazaiak győzelmét Jonas Brodin biztosította be egy üres kapus találattal.

A Colorado hiába nyerte 35-14-re a kapura lövéseket az Arizona ellen, elbukta a mérkőzést rendes játékidőben. A helyzeteikkel sokkal jobban gazdálkodó Coyotes az első harmadban négy lövésből kétszer is betalált, és 2-0-s előnnyel mehetett pihenőre. A második harmadban az Avalanche már sokkal pontosabb volt, és két lehetőségét gólra váltva egyenlített. A befejező játékrész elején az Arizona egy kék vonalról eleresztett lövéssel ismét megszerezte a vezetést. Az Avsnak 16 perce maradt, hogy kiharcolja a hosszabbítást, ám hiába volt rengeteg helyzete, a fantasztikusan védő Antti Raanta mindent megfogott. A Coyotes egymás után az ötödik meccsét nyerte vendégként, amire 2011 óta nem volt példa a klub történetében.

A sírból hozta vissza a meccset a Vancouver a Montreal ellen. A Rogers Arenában a Canadiens négy perc után megszerezte a vezetést Jeff Petry révén. Ezután Carey Price lett a főszereplő, aki egészen az utolsó percig védte a Montreal minimális előnyét. 41 másodperccel a befejezés előtt azonban ős is tehetetlennek bizonyult Adam Gaudette lövésénél. A ráadás nem hozott gólt, jöhettek a büntetők, ahol Bo Horvat egyetlen gólja döntött a Canucks javára.