Magyarország U18?Fehéroroszország U18 2-7

A magyar ifjúsági válogatott a második és a harmadik harmadban helytállt A csoportos vb-re készülő ellenfelével szemben.

Látszott, hogy a fehérorosz válogatott hétről hétre együtt játszik a hazai felnőtt másodosztályban, a találkozót két szép emberelőnyös góllal nyitották: előbb Ingatyenko lőtt oldalról az üres kapuba, majd Losko szúrt bele közelről. A 11. percben Silo szlalomozott át a magyar védőkön, a fonákját még védte Csibi Dávid, az ismétlést Polsakov vágta be, 0-3. Egy perc sem telt el, újabb gólt lőtt a vendégcsapat, Nyikolajenyja fonák lövése pattant be Csibiről. A harmad végén eljött az első magyar emberelőny, de egy hazai szabálytalanság nyomán csak 1:20-ig tartott. A játékrész hajrájában gyors gólváltás történt: Trozsák Ádám szép kiszolgálásából Kiss Ádám szépített közelről, majd a WHL-be szerződtetett Silo a magyar hátvédek közül visszaállította a 4 gólos differenciát.

A magyar szakvezetés mindegyik kapusának egy-egy harmadot adott, a középső játékrészt Hegedüs Levente kapta. A DVTK Jegesmedvék hálóőre több bravúrt is bemutatva 1 lőtt gólon tartotta az ellenfelet, egyedül Anosko ellen volt tehetetlen, aki előtte lerázta őrzőjét, és tengernyi idejét kihasználva eltette a korongot Hegedüs mellett. A fehéroroszok cifrázták a játékukat, sokszor a jobbnál is jobb helyzeteket kerestek. A magyar csapatból Őri Arvid járt a legközelebb a gólhoz, távolról vasat lőtt.

Az utolsó játékrészre Straubinger Zoltán érkezett a vasak közé. A harmad közepén a fehéroroszok ismét szépen kijátszottak egy emberelőnyt, Szidorov lőtte be a hetediket. A magyar csapat a második és harmadik harmadban jóval többször tudott kiszabadulni saját kapuja elől, mint tette azt az elsőben, a hajrában pedig sikerült is közelebb zárkóznia. A fehéroroszok rövid időn belül 3 kiállítást is összeszedtek, így másfél percig kettős előnyben támadhatott a magyar együttes, Trozsák pedig közelről beállította a 2-7-es végeredményt. A mérkőzés legjobbjai Horváth Donát és Anton Asztasevics lettek.

A 2004-es játékosokkal felálló magyar ifjúsági válogatott helytállt az elitbe tartozó Fehéroroszország válogatottja ellen, szerdán és csütörtökön a juniorok próbálhatnak szorosabb meccset játszani Silóékkal.