Marleau-nál már csak 3-an játszottak több meccset

A veterán csatár az 1731 találkozóig jutott Ron Francist előzte meg, és csak 35-re van a listavezető Gordie Howe-tól.

A Keleti csoport két legjobbja találkozott a Wells Fargo Centerben, ahol a Philadelphia fogadta a Bostont. A kőkemény mérkőzésen 40 percig hiába gyűrték egymást a csapatok, Brian Elliott és Tuukka Rask minden lövést fogott. A két kapus hegemóniájának James van Riemsdyk vetett véget a harmadik harmad első percében. A Boston nem adta fel, és mint oly sokszor ebben a szezonban, fordítani tudott. A játérész közepén Brad Marchand és Sean Kuraly 27 másodperc alatt volt eredményes, így 2-1-re győztek a vendégek. A Bruins a szezonban mind a négy eddigi meccsét hozta a Philadelphia ellen, és átvette a vezetést a csoportban.

Egymás után a nyolcadik vereségébe szaladt bele a Detroit. A Red Wingst ezúttal a Tampa Bay múlta felül a 27 lövést hárító Andrej Vasziljevszkij vezetésével. Az orosz kapus mellett a Lightningban ezúttal nem a sztárok vitték a prímet, hanem a peremembernek számító Barclay Goodrow. A center nevéhez fűződik a győztes találat, majd ő biztosította be a sikert egy üres kapus góllal.

A Nashville már a negyedik percben bevette a Florida kapuját, de ez is kevésnek bizonyult a pontszerzéshez. Chris Driedger ezután lehúzta a rolót és összesen 24 védéssel járult hozza délkeleti csapat győzelméhez. A másik oldalon Pekka Rinne is remekelt, 34 lövést fogott, de a második harmadban tehetetlennek bizonyult Aleksander Barkov és Carter Verhaeghe lövésénél. A Florida mind a nyolc idei mérkőzésén szerzett pontot, összesen 13-at.

Az egyaránt 3-3 pontot szerző Nicolas Hague, William Karlsson, Max Pacioretty trió vezetésével a Vegas átgázolt a Los Angelesen. A Golden Knights 27 perc után már 5-0-ra vezetett, így a találkozó második fele formaság volt. A vége sima 5-2 lett, a már említett Karlsson pedig kiosztotta a 100. gólpasszát.

Fordulatos meccsen szétlövésekkel győzött a San José az Anaheim otthonában. A Sharks a mérkőzés feléig őrizte korán megszerzett minimális előnyét. Ezután hullámvasútra ültek a felek: a Ducks nyolc perc alatt hármat rámolt be és 3-1-re fordított, amire a harmadik harmadban pontosan ugyanennyi idő alatt szerzett ugyanennyi góllal válaszoltak a vendégek. Az Anaeheimnek végül Max Comtois megmentette az egyik pontot. A büntetőkre már csak a San José lendülete maradt meg, az Anaheim nem tudott válaszolni Ryan Donato és Kevin Labanc góljaira. A Sharksban a 41 éves Patrick Marleau az 1732. meccsét játszotta, ezzel megelőzte Ron Francist, és már 4. az örökranglistán. A 3. Jaromir Jagr 1733-mal zárt néhány évvel ezelőtt, míg minden idők első helyezettje, Gordie Howe 1767-ig jutott.