7 bekapott góllal debütáltak a pozsonyiak

A Bolzano első két meccse elmaradt az új ICEHL-szezonban, a Bratislava Capitals után a Red Bull Salzburg sem utazott el Dél-Tirolba.

Pénteken és vasárnap 4-4 mérkőzést rendeztek az ex-EBEL 2020/21-es idényének kezdetén, miután a Bolzano összecsapásait elhalasztották. Az első játéknap legszorosabb találkozóját a Hydro Fehérvár AV19 grazi vendégjátéka hozta: Hári Jánosék többször is vezettek, de végül 6-4-re alulmaradtak. Az Innsbruck az első fordulóban a 2+1 pontos Braden Christoffer vezetésével 4-1-re legyőzte a Dornbirnt. A Linz szintén 4-1-es sikernek örülhetett a Klagenfurt csarnokában, a vendégeknél Brian Lebler mesterhármast lőtt, Dragan Umicevic 3 gólpasszt osztott ki. A Salzburg nem kímélte a Villachot, a 13. percben már 3-0-ra vezetett, végül 6-1-re diadalmaskodott, mindegyik Red Bull-gólt más-más játékos lőtte.

A 2. fordulóban a Fehérvár szabadnapos volt, a pedig Salzburg nem utazott el a Bolzanóhoz. A Bratislava Capitals, amely az első körben Dél-Tirolban játszott volna, hazai jégen debütált, mégpedig a Vienna Capitals ellen. A 495 pozsonyi nézőnek nem jutott sok öröm, másfél perc után hátrányba került a csapatuk, amely szerzett ugyan 2 becsületgólt, de így is kikapott  7-2-re. A bécsiektől Colin Campbell 3+1 ponttal emelkedett ki. A Klagenfurt javított a pénteki vereségét követően, 3-1-re győzött a Dornbirn otthonában. A Linz a második találkozóját is behúzta, a Grazt vendégül látva 2-0-ra nyert, David Kickert 35 védéssel zárt hibátlanul. A legizgalmasabb csatát Villachban vívták, ahol az Innsbruck 4-1-re meglépett, ám a végjátékban felzárkózott a VSV. Egyenlíteni már nem tudott a gárda, így a tiroliak 4-3-ra nyertek, és két meccs után hibátlanok.