Graz 99ers?Hydro Fehérvár AV19 6-4

Rendkívül szűk kerettel állt helyt a magyar ICEHL-csapat a 2020/21-es szezon nyitányán.

Hat alapjátékosát nélkülözte a Hydro Fehérvár AV19 a 2020/21-es szezon nyitányán, és nem utazott el a csapattal Antti Karhula vezetőedző sem, a fővezér feladatait Kiss Dávid látta el. A hiányzók névsora a következő volt: Ouzas, Geiger, Szabó D., Reisz, Bartalis és Sarauer. 14 mezőnyjátékost neveztek a fehérváriak, ebből 5 védőt, úgy, hogy az ötödik a 19 éves Horváth Milán volt, aki most debütált az osztrák bázisú nemzetközi bajnokságban.

Ehhez képest a magyar gárda lépett fel támadólag kezdetben, és a 14. percben meg is szerezte a vezetést: Kähkönen tört be a kapu elé, a lövése még nem jutott át a gólvonalon, a kipattanót azonban Erdély Csanád bevágta (0-1). Hamarosan jött a grazi egyenlítés, Hunter Fejes értékesített egy ziccert (1-1). A második felvonásban nőtt a tempó, és megduplázódott a gólok száma is. Erdély beadására Kähkönen érkezett, ismét vezetett a Volán (1-2), majd a másik oldalon Altmann egyéni alakítása ért egyenlítést (2-2). Carusót büntették a játékvezetők, a hazaiak gyorsan kihasználták a létszámfölényt, Oleksuk lőtt balról (3-2). Kisvártatva ismét az Erdély?Kähkönen duó villant, a finn a második találatát is megszerezte (3-3). Az utolsó felvonás közepén még Hargrove talált egy kipattanóból (3-4 az 51. percben), ám erre rövid idő alatt kettővel válaszoltak a hazaiak, Kainz, majd a duplázó Oleksiuk lőtt gólt (5-4 az 54. percben). A végén jöhetett a kapuslehozatal, nem segített, Alagic pontot tett a történet végére, 6-4-re nyert a 99ers.

A Hydro Fehérvár AV19 összeállítása: Kornakker (Gyenes) ? Szabó B., Campbell, Hargrove, Hári, Petan ? Caruso, Stipsicz, Erdély, Kähkönen, Kuralt ? Horváth M., Mihály, Sárpátki, Szita.