92 kísérlet is kevés volt a Coloradónak

51 lövés ment kapura, Darcy Kuemper 49-et megfogott, az Arizona szépített. A Vegas egy győzelemre került a továbbjutástól.

David Pastrnak és Tuukka Rask nélkül is győzni tudott a Boston a Carolina ellen, így összesítésben 2-1-re módosította az állást. A cseh csatár már másodszor nem lépett jégre, akihez most csatlakozott a finn kapus is, aki Bruce Cassidy vezetőedző elmondása szerint a rájátszás hátralévő részét teljes egészében kihagyja. A sárga-feketék ketrecét Jaroslav Halak foglalta el, aki végül a meccs legjobbja lett, összesen 29 védéssel járulva hozzá a sikerhez. Halak mellé Brad Marchand tudott felnőni, aki egy gólpassz mellett egy üres kapus találattal biztosította be a Boston győzelmét. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a Carolina Andrej Szvecsnyikovot is elvesztette, aki komolynak tűnő térdsérülést szenvedett.

halak

Az Arizona fantasztikus védőmunkájának, valamint Darcy Kuemper emberfeletti teljesítményének köszönhetően nyert a Colorado ellen. A Coyotes 30 éves hálóőre 49 védéssel, a mezőnyjátékosok 27 blokkolással járultak hozzá a sikerhez, ezekből a csatár Derek Stepan egymaga négyet vállalt. A harmadik meccs forgatókönyve megegyezett az előző kettőével: az Avalanche most is lejátszotta az ellenfelét a jégről, összesen 92 kísérlete volt, 51-23-as nyerte a kapura lövéseket, de ez kevésnek bizonyult. A sokáig teljesen nyílt meccsen az utolsó másfél percben pörögtek fel az események. 2-1-es Coyotes-vezetésnél az Avs lehozta a kapusát, de Cale Makar hibája után Taylor Hall növelte a különbséget. Az Avalanche a kétgólos hátrány ellenére 6 az 5 ellen folytatta, és egy perccel a vége előtt Mikko Rantanen góljával visszajött. A denveriek mindent megtettek az egyenlítésért, de Makar újabb hibája után Lawson Crouse bebiztosította az Arizona győzelmét.

A Tampa Bay pontosan kétszer annyit (34-17) lőtt kapura, mint a Columbus, de csak minimális különbséggel tudott győzni a párharc harmadik mérkőzésén. A sokáig 1-1-re álló találkozón a Lightning a második harmad végén tudta bebiztosítani a győzelmét, amikor Brayden Point és Victor Hedman is betalált. A harmadik játékrész legelején a Columbus az első lövésből szépített, ám az egyenlítésre esélye sem volt, a fennmaradó 18 percben a Tampa védelme mindössze két lövést engedélyezett.

A Chicago a kisöpretés szélére került, miután harmadszor is kikapott a Vegastól. A két csapat harmadik találkozóján minden játékrész egy gólt hozott: az első és a második harmadban a Golden Knights volt eredményes William Karlsson és Patrick Brown révén, a harmadikban a Blackhawks Olli Maatta jóvoltából. A Vegas kapujában az előző két mérkőzéstől eltérően nem Robin Lehner, hanem Marc-Andre Fleury kezdett, aki 26 védéssel zárt. A 35 éves hálóőrnek ez volt a 80. győzelme a playoffban, amivel befogta az örökranglista hatodik helyén álló Ken Drydent.