Történelmi Szvecsnyikov-triplával nyert a Carolina

Ez volt a franchise első mesterhármasa a playoffban. Hármat lőtt McDavid is, fantasztikusan hajrázott a Vegas a Dallas ellen.

A Carolina másodszor is diadalmaskodni tudott a New York Rangers felett, és ezzel egy győzelemre került a továbbjutástól. A Hurricanes sikerét ezúttal a klubrekordot felállító Andrej Szvecsnyikov, a három gólpasszt kiosztó Sebastian Aho, valamint az ismét pazarul védő, 34 lövést hárító Petr Mrazek szállította. Az összecsapás 1-1 után a második harmad elején dőlt el, amikor a Canes 71 másodperc alatt kétszer mattolta ellenfele védelmét, az orosz szélső, valamint Jordan Martinook révén.

Bravúros győzelmet aratott a Mark Scheifele és Patrik Laine nélkül felálló Winnipeg a Calgary ellen, és 1-1-re módosította a párharc állását. A Jets az első és a második harmad elején is bevette Cam Talbot kapuját, ám a középső játékrész második felében kereken hat perc alatt leadta előnyét. A második szünet után a Winnipeg rendezte sorait, és Nikolaj Ehlers révén megszerezte a győztes találatot, aki emberelőnyben szúrt bele tökéletesen Pionk lövésébe.

Kapusparádé volt a Pittsburgh és a Montreal második találkozóján, amelyet végül a Penguins nyert meg, így itt is 1-1 az összesített eredmény. A sárga-feketék már az ötödik percben megszerezték a vezetést a második találkozón is eredményes Sidney Crosbynak köszönhetően. A korai találatot nem követte több, mert a következő 50 percben a Matt Murray, Carey Price páros bravúrok sorozatát mutatta be. A gólcsendet Jason Zucker törte meg öt perccel a befejezés előtt, elérhető közelségbe hozva a Pittsburg győzelmét. A Montreal még szépített, de Jake Guentzel egy üres kapus góllal bebiztosította a Pens győzelmét.

Az Edmonton Connor McDavid mesterhármasával győzött a Chicago ellen, és egyenlített a párharcban. Az Oilers erősen kezdett, és már a negyedik percben kettővel ment McDavid duplájával. A két korai góltól megroggyant a Hawks, és csak 3-3-nál, a második harmad végén érte utol az ellenfelét. A döntetlen nem sokáig maradt, az Oilers kapitánya emberelőnyben megszerezte a harmadik gólját is. A Chicago mindent megtett az egyenlítésért, de a harmadik harmad közepén egy rövidzárlat megpecsételte a sorsát, amikor James Neal és Alex Chiasson 40 másodperc alatt bevette Crawford kapuját.

Arizona Coytoes v Edmonton Oilers

A “felsőházi” csoportkörben először jégre lépő Vegas az utolsó tíz percben négyet ütve nyert a Dallas ellen. A Golden Knights a harmadik harmad közepéig nem találta a Stars játékának az ellenszerét, amely magabiztosan vezetett 3-1-re a három gólpasszt kiosztó Miro Heiskanen vezetésével. A hajrára valami eltört a texasi gárdánál, Peter DeBoer fiai pedig a lehetőséget megérezve megfordították a meccset. A Golden Knight feltámadásából Nate Schmidt, Mark Stone és William Karlsson egy-egy góllal és gólpasszal vette ki a részét.

A körmérkőzések során először került sor büntetőpárbajra, amit a Tampa Bay nyert Washington ellen. A Bolts ütötte a találkozó első két gólját, amit a fővárosiak a középső játékrész végén mindössze két perc alatt dolgoztak le. A befejező húsz percben bőven voltak lehetőségek mindkét oldalon, de Holtby és Vasziljevszkij is hárított minden kísérletet. A döntés a rávezetésekre maradt, ekkor Brayden Point és Nyikita Kucserov találatára csak T. J. Oshie tudott válaszolni.