A Devils hat év után először győzte le a Bluest

Az NHL-játéknap hat mérkőzésén a vendégcsapatok egyetlen pontot sem tudtak szerezni.

New Jerseyben szakadt meg a St. Louis nyolcas nyerő sorozata. Az első és a harmadik harmad döntetlennel ért véget, a középsőt viszont 2-0-ra nyerte a Devils a bajnok ellen. Cory Schneider 31 lövést fogott és először védett győztes meccsen hazai pályán a szezonban, Dakota Mermis az első gólját lőtte a legjobbak között. A New Jersey 2014. január 21. után, 12 vereséget követően nyert ismét a Blues ellen.

A játéknap Original Six-mérkőzését a Detroit nyerte a Chicago ellen. A találkozó mindhárom gólja a második harmadban esett: Bertuzzi és Fabbri találatára Kane válaszolt egy perccel a befejezés előtt. A hat vereség után először nyerő Red Wings legjobbja a 32 lövést hárító Jonathan Bernier volt.

Connor Hellebuyck shutoutjával verte a Winnipeg a Vegast. A 29 kísérletet megfogó kapusnak ez volt a hatodik hibátlan meccse a szezonban, amivel az első helyen áll az NHL-ben. A Jetsben Nikolaj Ehlers és Patrik Laine két-két pontot szerzett, Kyle Connor egymás után az ötödik meccsén talált be.

connor-hellebuyck

Szoros meccsen verte a Calgary az Arizonát. Matthew Tkachuk három gólpasszal csapata összes találatában benne volt, a karrierje során 300. alkalommal kezdő Cam Talbot 32 lövésnek állta útját. A Flames egymás után harmadszor nyert, a Coyotes három siker után bukott ismét.

A Vancouver négy vereség után a Colorado ellen szakította meg negatív sorozatát. A Canucks leadta ugyan a kétgólos előnyét, de 3-3 után meg tudott újulni, és az utolsó nyolc percben újabb három gólt szerezve behúzta a meccset. Zack MacEwen duplázott, Antoine Roussel egy assziszt mellett győztes gólt szerzett.

Anaheimben gyűjtötte be egymás után a harmadik vereségét a Toronto. A házigazdák legjobbja az a John Gibson volt, aki hibátlanul védett, de tíz perccel a befejezés előtt sérülés miatt le kellett őt cserélni. A 26 lövést hárító Gibson helyére beálló Ryan Miller a kétgólos előnyből egyet megtartott, így a Ducks a negyedik mérkőzését nyerte az utolsó hatból.