Zibanejad mesterötöst szerzett a Capitals ellen

A Rangers svéd centere a hosszabbításban lőtte az ötödiket. Dupla shutout volt Los Angelesben, négyes holtverseny van a nyugati nyolcadik helyen.

A Pittsburgh nyert Buffalóban, amivel a házigazda Sabres egymás után az ötödik vereségébe szaladt bele. A KeyBank Centerben a duplázó Patric Hornqvistnak, a két gólpasszt kiosztó Jevgenyij Malkinnak és a 28 lövést hárító Matt Murray-nek köszönhetően tudott győzni a Penguins. A Pittsburgh a Buffalóban játszott utolsó 12 meccséből tízet megnyert, és a maradék két alkalommal is szerzett pontot.

A Tampa Bay kapott gól nélkül lépett át a Montrealon. Victor Hedman kettőt vágott Price kapujába, Andrej Vasziljevszkij 32 lövést védett, és ebben a szezonban harmadszor maradt érintetlen a hálója. A Lightning hátvédje, Kevin Shattenkirk karrierje 300. gólpasszát osztotta ki.

Egymás után a nyolcadik hazai vereségét szenvedte el a Florida, ezúttal a Bostontól a hirtelen halálban. A mérkőzés derekán volt egy gólváltás, majd a következő találatra a ráadás utolsó percéig kellett várni. Ezt Torey Krug ütötte, amivel a Bruins egymás után a negyedik győzelmét szerezte. A Boston az újabb sikerrel őrzi kilencpontos előnyét a Tampával szemben az Atlantic csoport élén.

11 gólos meccsen a hosszabbításban győzött a Rangers a Washington ellen a mesterötöst szerző Zibanejad és a három gólpasszt kiosztó Artyemij Panarin vezetésével. A Capitals négyszer egyenlített a rendes játékidőben, egyszer a csapatban először eredményes Ilja Kovalcsuk révén, míg kétszer annak az Alekszandr Ovecskinnak a jóvoltából, aki a duplával befogta a góllövőlistát vezető David Pastrnakot. 5-5 után jöhetett a hosszabbítás, amit az élete meccsét játszó Mika Zibanejad döntött el, természetesen Panarin átadásából. A svéd center bombaformában van és egyenletes teljesítményt nyújt: november 8-ától összesen 34 gólt szerzett, amivel ő az elmúlt négy hónap legeredményesebb játékosa.

zibanejad 5 goals

Könnyedén szerezte meg zsinórban nyolcadik győzelmét a Philadelphia. A Flyers a Carolina elleni meccset a harmadik harmad elején döntötte el, amikor 26 másodperc alatt kettőt lőtt Nicolas Aube-Kubel és Sean Couturier révén. A Flyers a sikerszériával biztosan tartja második helyét a Metropolitan csoportban, az egymás után negyedszer veszítő Hurricanes ellenben három pontra van a még rájátszást jelentő nyolcadik helytől.

Nagyon fontos két pontot hagyott az Islanders az Ottawa otthonában. A New York-iak hiába játszottak fölényben és hiába vezettek kétszer, a Senators 1-2 után egymás után hármat lőtt, és eldöntötte a meccset. A házigazdáknál nem volt olyan játékos, aki két pontig jutott volna, így a meccs embere címet a 37 lövést hárító Craig Anderson kapta. Az Islanders az utolsó 11 meccsén csak kétszer nyert és mindössze 6 pontot gyűjtött.

A Nashville két emberelőnyös góllal, valamint Juuse Saros 33 védésével és karrierje 10. shutoutjával verte a Dallast. A Predators első találatát az a Filip Forsberg szerezte, aki 17 mérkőzés után volt ismét eredményes. A Nashville a győzelemmel feljött a nyugati nyolcadik helyre, és ugyanúgy 74 pontos, mint a Vancouver Canucks, Winnipeg Jets, Arizona Coyotes hármas.

Saját magának nehezítette meg a győzelmet a Chicago az Edmonton ellen. A Blackhawks többek között a kétszer beköszönő Alex DeBrincat jóvoltából 4-1-re is vezetett a harmadik harmad közepén. Az Oilers azonban 51 szekundum alatt kettőt vágott és visszajött. A vendégeknek 11 percük maradt az egyenlítésre, ez viszont nem jött össze az összesen 21 lövést hárító Corey Crawford miatt.

A San José 42-27-re nyerte a kapura lövéseket, ám ez is kevés volt az egymás utáni hatodik idegenbeli sikerét jegyző Minnesota ellen. Alex Stalock 40 lövést állított meg, Zach Parise és Ryan Suter egyet-egyet lőtt és előkészített. A Minnesota a Bruce Boudreau helyére kinevezett Dean Evasonnal tízből hét meccset behúzott, és feljött az első nyugati wild card helyre.

65 perc alatt nem született gól a Los Angeles?Toronto meccsen. A Staples Centerben a hazaiaknál Jonathan Quick, a vendégeknél Frederik Andersen ért el shutoutot. A gólcsend a rávezetések során értelemszerűen megtört, a Kings részéről Anze Kopitar és Adrian Kempe, a Leafs oldaláról William Nylander volt eredményes. A Kings ebben a szezonban először nyert egymás után négy meccset.

NHL: Preseason-Arizona Coyotes at Los Angeles Kings