Leon Draisaitl megszerezte a 100. pontját

A német centernek 65 mérkőzésre volt szüksége ehhez. A Colorado illetlen vendég, bajban van a Pittsburgh, Stamkos súlyosan megsérült.

Kapott gól nélkül zárta New York-i kirándulását a Boston, ezzel egymás után a tizedik győzelmét szerezte. Tuukka Rask 25 védéssel szerzett shutoutot, Charlie McAvoy három ponttal zárt, David Pastrnak a 47. gólját lőtte, ezzel megerősítette az első helyét a ligában.

23 vereség után először nyert úgy a Los Angeles a szezonban, hogy az első harmad után vesztésre állt. A Staples Centerben Dustin Brown egyenlített a mérkőzés derekán, a győztes gólt a hosszabbításban az az Adrian Kempe lőtte, akinek ez volt karrierje 100. pontja. A Devils kapujában Mackenzie Blackwood hat győzelem után először szenvedett vereséget.

Vezéráldozattal járó győzelmet aratott a Tampa a Calgary ellen. A Bolts négy vereséget követően szakította meg aossz sorozatát, de elvesztette Steven Stamkost, aki 6-8 hétre kidőlt, és leghamarabb a playoffban lesz bevethető. A kapitány hiányában Nyikita Kucserov és a speciális csapatrészek vállalták a munka oroszlánrészét. Az orosz szélső két gólpasszt adott és egymás után a 19. alkalommal szerzett pontot, míg a speciális alakulat háromszor volt eredményes: kétszer előnyben és egyszer hátrányban.

Leon Draisaitl két góllal és egy gólpasszal az Edmonton mindhárom találatából kivette a részét a Winnipeg elleni győzelem során. A német center ütötte a meccs első gólját, ez az idei 100. pontja volt. Draisaitl aztán egyenlített is a második harmad vége előtti pillanatokban, majd öt perccel a befejezés előtt előkészítette Ryan Nugent-Hopkins győztes találatát, így már 102 egységnél jár. Az Oilers centere a szezon 65. mérkőzésén szerezte a 100. pontját. A 24 éves német tavaly ment először száz fölé, akkor 105-ig jutott. 1993 óta ilyen ütemben mindössze 10 játékosnak sikerült elérnie a határt, a Mario Lemieux, Jaromir Jagr duónak kétszer is.

draisaitl 100

A Florida hazai jégen kapott ki szétlövésekkel a Chicagótól, ezzel egymás után hatodszor szenvedett vereséget. A Blackhawks két nyerő embere Corey Crawford és Jonathan Toews voltak. A kapus 38 lövést fogott, és érintetlen maradt a ketrece a rávezetések során, a kapitány a rendes játékidőben egyet lőtt és egyet előkészített, valamint eredményes volt a büntetőlövések során is.

A Colorado nyert a Nashville otthonában, így egymás után a hatodik sikerét jegyezte, és zsinórban a nyolcadikat vendégként. Ez utóbbi új klubrekord a Quebec/Colorado franchise történetében. Az Avalanche a mérkőzés derekán döntötte el a meccset, amikor két perc alatt kettőt lőtt Gabriel Landeskog és Martin Kaut révén.

A Toronto nyert a Vancouver ellen, és egymás után harmadszor szerzett pontokat. Az elején nagyon belehúztak a csapatok, a 11. percben már 2-2 volt az eredmény, ezután viszont sokáig nem történt semmi. A gólcsendet a napra pontosan majdnem egy év után ismét gólt szerző Martin Marincin törte meg a harmadik harmad 18. másodpercében. A Leafs győzelmét Zach Hyman biztosította be egy üres kapuba lőtt góllal.

A Montreal saját magának tette nehézzé a mérkőzést a Carolina ellen. A Canadiens 3-0-ra is vezetett, de a Hurricanes utolérte a vendéglátóját, és Justin Williams révén alig több mint egy perccel a befejezés előtt megmentette az egyik pontot. A meccset lezáró találatot Jeff Petry lőtte a ráadás 53. másodpercében. A győztes gólt szerző hátvéd mellett a 27 lövést hárító Charlie Lindgren emelkedett ki a mezőnyből.

Büntetőkkel nyerte az alsóházi mérkőzést az Ottawa a Detroit ellen. A Red Wings ütötte a mérkőzés első két gólját, majd a Senators következett hárommal, végül Sam Gagner volt az, aki a vendégek részéről kiharcolta a hosszabbítást. A rávezetések során az egyetlen találatot az az Artyom Anyiszimov ütötte, aki a rendes játékidőben már kétszer bevette a Detroit hálóját.

A szétlövés döntötte el a St. Louis?Dallas csatát is a bajnok javára. A Stars úgy mentette meg az egyik pontot, hogy ledolgozta kétgólos hátrányát, és John Klingberg révén 19 másodperccel a befejezés előtt egyenlített. A rávezetések során Ryan O’Reilly egyetlen gólja a Blues zsinórban hetedik győzelmét jelentette.

Nem sikerült fényesre Patrick Marleau visszatérése San Joséba. A Pittsburgh ötgólos vereségbe szalad bele úgy, hogy egyet sem tudott ütni. Martin Jones 30 védéssel nullázta le a Penst, az Evander Kane, Timo Meier páros egy-egy góllal és gólpasszal zárt. A Penguins egymás után a hatodik zakóját gyűjtötte be.

Az Arizona az első 22 percet átaludta a Buffalo ellen, majd simán behúzta a meccset a Gila River Arenában. A Coyotes kétgólos vendégvezetés után ötöt pakolt be a Sabresnek, a duplázó és összesen három ponttal záró Clayton Keller vezetésével. Keller az utolsó három mérkőzésen az első sorban játszott Taylor Hall és Christian Dvorak mellett. A három meccsen négy gólt lőtt, míg ezt megelőzően a második és harmadik sorban az utolsó húsz meccsén csak egyet.