Kilenc vereség után nyert ismét a Detroit

A Red Wings a Buffalo ellen szakította meg sorozatát. Mark Stone öt pontot szerzett, Victor Hedman három gólpasszt adott.

A Detroit kilenc vereség után egy Buffalóban szerzett szétlövéses győzelemmel zárta le rossz sorozatát. A liga utolsó helyén álló Red Wings a rendes játékidőben is közel állt a sikerhez, de Evan Rodrigues 47 másodperccel a befejezés előtt megmentette az egyik pontot a Sabresnek. A Detroit legjobbja Dylan Larkin volt, aki a 60 perc során kétszer, a rávezetések során még egyszer eredményes volt.

A hirtelen halálban nyert a Montreal az Anaheim ellen, ez a Canadiens hatodik győzelme volt az elmúlt nyolc találkozón. A Habs kétszer szerzett vezetést, a Ducks kétszer egyenlített, de harmadszor nem volt rá lehetősége Jeff Petry találata után. A Montreal kapujában Carey Price 35 védéssel zárt.

Új klubrekordot állított fel a Tampa Bay hálóőre, Andrej Vasziljevszkij, aki honfitársa, Nyikolaj Habibulin korábbi csúcsát adta át a múltnak. A Bolts győzött a Pittsburgh ellen, így az orosz kapussal egymás után a 17. meccsén szerzett pontot floridai gárda. Az Amalie Arenában a 29 védést bemutató és rekorderré előlépő Vasziljevszkij mellett Victor Hedman és Nyikita Kucserov emelkedett ki. A bekk három gólpasszt adott, a szélső egyet lőtt és egyet előkészített az 500. mérkőzésén.

A Vegas a játék minden elemében lemosta a jégről a Floridát. A Golden Knights 39-25-re nyerte a kapura lövéseket, a meccset pedig ötgólos különbséggel 7-2-re. Max Pacioretty duplázott, Mark Stone szintén kettőt lőtt és kiosztott még három gólpasszt is. Marc-Andre Fleury karrierje 460. győzelmét szerezte, amivel feljött az örökranglista ötödik helyére, a szintén még mindig aktív Henrik Lundqvistot megelőzve.

mark stone

A Los Angeles hiába vezetett kétszer is kettővel az Islanders ellen, pont nélkül távozott a Barclay’s Centerből. 3-1-es vendégvezetés után a New York-iak zsinórban négyet lőttek, amiből Kieffer Bellows egy duplával, közte a győztes találattal vette ki a részét. A korábbi kiváló csatár, a több mint 1000 pontot szerző és közel félezer találatot szerző Brian Bellows fiának ez volt az első két gólja az NHL-ben.

A New Jersey meglepetésre nagyon sima 5-0-s győzelemmel távozott a Philadelphia otthonából. Miles Wood kétszer köszönt be, Mackenzie Blackwood 46 védéssel szerzett shutoutot és még egy gólpasszt is kiosztott. A Devils egymás után ötödször szerzett pontot, ezzel beállította idei legjobbját.

A Colorado sima győzelemmel zárt a kanadai fővárosban. Az egymás után hatodszor veszítő Ottawa elleni meccsen Philipp Grubauer 25 lövést védett, Cale Makar egy-egy gólt és gólpasszt szerzett. Az Avalanche hátvédje az idei szezon első újonca, aki elérte a 40 pontos határt.

Győzelemmel ünnepelte 500. mérkőzését a Winnipeg kispadján Paul Maurice. A Jets ugyan leadta a kétgólos előnyét a bajnok otthonában, de a harmadik harmadban két újabb találatot jegyezve behúzta a meccset. A Winnipegben Jansen Harkins karrierje első pontjait szerezte az NHL-ben egy-egy gól és gólpassz formájában. A St. Louis Blues 11 hazai mérkőzést követően maradt pont nélkül.

A Minnesota az első harmadban lerendezte a Vancouver elleni meccset, miután tíz percet alatt ütött hármat. A vége sima 4-2 lett, köszönhetően a Brad Hunt, Kevin Fiala párosnak, amelynek mindkét tagja egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe. Alex Stalock 24 védéssel megszerezte idei 13. győzelmét, amivel új egyéni rekordot állított fel.

A Calgary hetekre elveszítette Mark Giordanót, és kapitánya nélkül el is bukta az első meccsét a Nashville ellen. A kanadaiak két gólja keretbe foglalta a Predators három találatát. A vendégek sikeréhez Mikael Granlund és Kyle Turris egy-egy góllal és gólpasszal, Roman Josi két előkészítéssel járult hozzá. Josi a két gólpasszával megszerezte a 400. pontját, ami a svájci játékosok közül korábban csak Mark Streitnek (434) sikerült.

Az eddig várakozáson felül teljesítő Arizona komoly gödörbe került, az utolsó 11 meccséből a kilencediket vesztette el, ezúttal a Carolina ellen. A Coyotes javíthatott volna a mérlegén, hiszen már 2-0-ra is vezetett, de az egyaránt két-két gólig és gólpasszig jutó Andrej Szvecsnyikov, Sebastian Aho párosnak köszönhetően fordított a Hurricanes. Az Arizona csatára, Phil Kessel egyvégtében a 830. meccsét játszotta, amivel befogta a hatodik helyen álló Andrew Coglianót.

Az Edmonton hiába vezetett öt és fél perc után 2-0-ra a San José ellen, a Sharks rendezte a sorait és 6-3-s győzelemmel távozott a kanadai nagyvárosból. A fordításból Timo Meier két góllal és egy gólpasszal, Brent Burns két előkészítéssel vette ki a részét. A San José csatára, Makszim Letunov az első gólját ütötte az NHL-ben.