Gólzáporos meccsek a fa alá

Hét csapat is hat vagy több gólt lőtt, 13 találkozón kerek hetes átlag született, Marner 5 pontot szerzett, Kucserov duplán jubilált.

Nem törődtek a védekezéssel a Scotiabank Arenában a csapatok, ahol fordulatos, 14 gólos meccsen verte a Toronto a Carolinát. A Leafs öt perc után hárommal ment, ezután a Hurricanes következett és a második harmad végig ötöt ütött. A harmadik játékrész elején volt egy gyors gólváltás, így negyed órával a vége előtt még mindig 6-4-re vezettek a vendégek. A Toronto azonban 59 szekundum alatt ütött hármat, majd még egyet üres kapuba, beállítva a 8-6-os végeredményt. A Leafs legjobbja Mitchell Marner volt öt ponttal, a Hurricanesé Martin Necas néggyel.

15 kihagyott mérkőzés után shutouttal tért vissza Devan Dubnyk. A Minnesota hálóőre 22 védéssel nullázta le a Calgaryt, és ebben a szezonban először védett hibátlanul. Dubnyk mellett Luke Kunin tette a legtöbbet a győzelemért, aki egy gólt lőtt és egyet előkészített.

Mostanában rosszul ment a Bostonnak a Washington ellen, de Bergeroné javítottak valamennyit a mérlegen. A Bruins a Capitals elleni utolsó nyolc hazai meccsét, összességében az utolsó 17-ből tizenhatot elvesztett a fővárosiak ellen. Ehhez képest ezúttal meglepően könnyen nyert, a második harmad elején már 5-0-ra vezetett, így az is belefért, hogy a meccs második felében kiengedjen. A fekete-sárgáknál Patrice Bergeron duplázott, Brad Marchand és David Krejci három-három pontot szerzett.

Ötgólos különbséggel nyerte a floridai állami rangadót a Lightning a Panthers ellen. Andrej Vasziljevszkij 29 lövést fogott, Nyikita Kucserov három egységgel zárt, megszerezte 300. gólpasszát és a félezredik pontját.

kucserov 500 point

Két ellentétes formában játszó csapat találkozott New Yorkban, ahol az Islanders fogadta a Columbust. A találkozó Vlagyiszlav Gavrikov késői góljával dőlt el a vendégek javára, így a hazaiak egymás után a negyedik vereségükbe szaladtak bele. A Blue Jackets ezzel szemben az utolsó nyolc meccséből hatot megnyert, emellett kettőt vesztett hosszabbításban.

Az Ottawa nemcsak legyőzte a Buffalót, de megállította Jack Eichelt is, aki 18 mérkőzést követően maradt ismét pont nélkül. A fővárosiak legjobbja a Craig Anderson, Jean-Gabriel Pageau, Brady Tkachuk trió volt. A rutinos hálóőr 43 védéssel, Jean-Gabriel Pageau egy duplával, Brady Tkachuk három ponttal járult hozzá a sikerhez. A Senators az utolsó 11 hazai mérkőzésén kilencszer győzött és 19 pontot gyűjtött.

Roman Josi és Pekka Rinne szállította a győzelmet a Nashville-nek az Arizona csarnokában. A finn kapus 26 kísérletet hárított, a svájci bekk egy gólpassz mellett győztes találatot szerzett a harmadik harmad derekán. A Preds az utolsó öt meccsén kilenc pontot ért el.

A befejező harmadban hozta a meccset a Philadelphia a Rangers ellen. Negyven perc után még döntetlen volt az állás a Wells Fargo Centerben, de a Flyers a harmadik harmadban ellenfelét állva hagyva négyszer vette be Lundqvist kapuját. A négyből kettőt az a Kevin Hayes ütött, aki tavaly még a Rangers centere volt.

Akárcsak a Philly, a Vancouver is a harmadik etapban nyerte meg a meccset az Edmonton ellen. Negyed órával a befejezés előtt még az Oilers állt nyerésre a Rogers Arenában, de a fennmaradó játékidőben hármat lőttek Petterssonék. 2-2 után a győztes gólt Quinn Hughes érte el emberelőnyben.

quinn hughes

Nem tudta kihasználni a Coyotes botlását a Vegas. A Knights egy győzelemmel a Pacific-csoport élére léphetett volna, de hazai jégen kapott nagy verést a Coloradótól. Az Avalanche minden harmadot megnyert és végül egy hetessel szórta meg a vendéglátóját. A vendégek legjobbja az a Pierre-Edouard Bellemare volt, aki tavaly még a Vegas játékosa volt, most viszont két góllal keserítette egykori kenyéradóját.

A Montreal egyoldalú meccsen, négygólos különbséggel nyert Winnipegben, ezzel a hatodik sikerét jegyezte az utolsó nyolc összecsapásán. Tomas Tatar kétszer köszönt be, Phillip Danault szintén, Carey Price 27 kísérletnek állta az útját. A fölényes győzelem ellenére nem volt felhőtlen a Canadiens sikere, mert Joel Armia a mérkőzés felénél súlyosnak tűnő lábsérülést szenvedett.

A játéknap legnagyobb meglepetését a New Jersey szolgáltatta azzal, hogy saját közönsége előtt átgázolt a Chicagón. Az egész szezonban mélyen alulteljesítő Devils egyik legjobb produkcióját nyújtotta 44 lövéssel és 7 góllal. A Jerseyben 14 játékos szerzett pontot, Damon Severson és Nyikita Guszev hármat-hármat is, míg P. K. Subban 23 mérkőzést követően lőtt gólt ismét.

Már az első harmadban kialakult a végeredmény a Kings?Blues meccsen. A St. Louis a harmad közepén hét perc alatt ütött négyet, amire Alex Iafallo válaszolt 67 másodperccel a játékrész vége előtt. A bajnok egymás után a hatodik meccsét nyerte meg, amivel jelenleg a liga leghosszabb aktív győzelmi sorozatának tulajdonosa.