Zsinórban hatodszor nyert a St. Louis

A bajnok ezúttal az Edmonton otthonából hozta el a pontokat. Reménytelen helyzetben van a Detroit.

A háromgólos győzelem ellenére nem volt könnyű dolga a Bluesnak az Oilers csarnokában. Az Edmonton rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és már a harmadik percben megszerezte a vezetést Connor McDavid létszámfölényben szerzett góljával. A Blues Jaden Schwartz és Alex Pietrangelo révén két emberelőnyös találattal fordított, egy kontra végén pedig Robert Thomas megduplázta az előnyt a második harmad végén. Az Edmonton ezután rákapcsolt, és a befejező játékrész derekán Kassian révén egyre csökkentette a különbséget. McDavidék a maradék 11 percben óriási offenzívát indítottak az egyenlítésért, de Jake Allen minden lövést hárított. Bő két perccel a vége előtt hatalmas lehetőséghez jutott az Oilers: ismét előnybe került és rögtön le is hozta kapusát az egyenlítés reményében. 6 a 4 ellen azonban tehetetlenek voltak a hazaiak, sőt Bozak és Barbasov is betalált az üresen hagyott ketrecbe. A két emberhátrányos gól között csak 26 másodperc telt el, így ez új franchise-rekord a klub történetében.

A Rangers simán nyert az Original Six-mérkőzésen a Red Wings ellen, ennek köszönhetően ismét 50%-os mutatóval áll. Az első harmadban a New York-i csapat még nem tudta gólra váltani a dominanciáját, a másodikban viszont négy perc alatt háromszor is. Tony DeAngelo és Ryan Strome emberelőnyös gólja között Chris Kreider lőtte ki a rövid felsőt. A Detroit szépített egy védelmi hibából, de a kék mezesek nem inogtak meg, továbbra is kontroll alatt tartották a mérkőzést. A befejező húsz percben Greg McKegg lőtt egyet hátrányban, Panarin pedig az üres kapuba talált be. A hátvéd DeAngelo a 13. mérkőzésén az ötödik gólját lőtte, legutóbb Brian Leetch állt ilyen jól a Rangersben még az 1988/89-es szezon idején. A Red Wings az utolsó 13 mérkőzésén csak egyszer nyert és összesen három pontot szerzett.