Dupla shutout Winnipegben

Connor Hellebuyck és Mike Smith is lehúzta a rolót. Paul Maurice a 700. győzelmét szerezte.

A Vancouver az első harmadban tíz perc alatt ütött hármat, ennyi elég volt ahhoz, hogy elhozza a pontokat a Rangers otthonából. Elias Pettersson két találatot készített elő, közte a kapitány, Bo Horvat 100. gólját. A Rangers egymás után a negyedik mérkőzését veszítette el.

Sorozatban hetedszer győzött a Minnesota a Montreal ellen hazai pályán. Sokáig úgy tűnt, a Wild nem tudja folytatni a szériát, de a harmadik harmadban négy perc alatt fordított Brad Hunt és Zach Parise találataival. A Minnesota nyolc mérkőzésen így is csak kétszer győzött.

A Washington nyert Chicagóban és egymás után harmadszor mehetett le győztesen a jégről. A Capitals 3-3 után az utolsó nyolc percben döntötte el a meccset Tom Wilson és Lars Eller góljaival. A fővárosiak hátvédje, John Carlson gólpasszt adott, így 10 mérkőzésen 18 pontnál tart már. Az NHL történetében ennél jobban csak Paul Coffey indított a hátvédek között, aki 20 egységig jutott 1988-ban.

Az Anaheim otthon bukott a Calgary ellen, ezzel utolsóként a ligában elvesztette a hazai veretlenségét. Cam Talbot 29 lövést fogott, Mikael Backlund győztes gólt lőtt a harmadik harmad közepén. A Flames csatára, Milan Lucic a 900. meccsét játszotta.

65 perc alatt nem született gól Winnipegben, ahol Connor Hellebuyck 28, Mike Smith 23 védéssel ért el shutoutot. A szétlövések során a gólcsendet Kyle Connor és Patrik Laine törte meg a Jets részéről. A Winnipeg edzője, Paul Maurice hetedikként az NHL történetében megszerezte a 700. győzelmét.