James Neal megdöntötte Gretzky rekordját

Az Edmonton csatára 4 meccsen 7 gólos. Marleau gólokkal tért vissza, négy pontot szerzett Kucserov, Stamkos, O?Reilly és Laine.

Torontóban az első harmadban 16 perc alatt hét gól született a Leafs és a Lightning jóvoltából. A szünet után csak a Tampának sikerült rendeznie a hátsó sorait, ennek köszönhetően egygólos előnyét a befejezésig négyre hízlalta. Kucserov és Stamkos egyaránt négy-négy ponttal járult hozzá a sikerhez, a szezonban először jégre lépő Brayden Point pedig hárommal. A Toronto egymás után harmadszor kapott ki, 5 meccsen 19-19-es gólkülönbséggel áll.

A Detroit nyert Montrealban, amivel megszakította a Canadiens elleni kilencmeccses nyeretlenségi sorozatát, és közel 12 év után tudott ismét nyerni a Bell Centerben a rendes játékidőben. A két negatív sorozat megszakításáért a duplázó Anthony Mantha tette a legtöbbet, aki már 6 gólos.

Az Edmonton hiába volt háromszor is hátrányban New Jerseyben, szétlövések után elvitte a pontokat. Connor McDavid egy perccel a befejezés előtt egalizált, Leon Draisaitl a rávezetések során döntött. James Neal ismét eredményes volt, így 4 mérkőzésen már 7 találatnál jár, amivel egyrészt vezeti a góllövőlistát, másrészt megdöntötte Wayne Gretzky és Glenn Anderson első 4 mérkőzésre vonatkozó 6 gólos klubrekordját. Az Oilers története során negyedszer kezdett legalább négy győzelemmel.

Patrick Lainénak köszönhetően simán hozta hazai idénynyitóját a Winnipeg a Minnesota ellen. A finn szélső 2+2-vel járult hozzá a Wild elleni győzelemhez, és úgy néz ki, visszatért a helyes útra. Laine 5 meccs után 10 ponttal áll, és McDaviddel együtt vezeti a kanadai táblázatot.

laine

Malkin, Bjugstad és Galchenyuk nélkül is győzni tudott a Pittsburgh az Anaheim ellen. A nyerő ember természetesen Sidney Crosby volt, aki egy-egy góllal és gólpasszal vette ki a részét a sikerből. A Penguins kapitánya mellett a 31 lövést hárító Matt Murray emelkedett ki.

Csak a hajárban tudott nyerni a bajnok St. Louis a liga egyik leggyengébb csapata, az Ottawa ellen. A kanadai fővárosban öt perccel a befejezés előtt még 4-4 volt az állás, de a Blues két késői góllal eldöntötte a mérkőzést. Ryan O’Reilly négy pontot szerzett, David Perron kétszer volt eredményes, az első a 200. találata, a második a győztes gól volt.

Fantasztikus utolsó harmadának köszönhetően nyert a Nashville a Washington ellen. A Capitals két harmad után még vezetett 4-2-re, de a Predators a befejező etapban tíz perc alatt ütött négyet. A hazaiaknál Ryan Johansen duplázott, a vendégeknél Alekszandr Ovecskin. A Caps egymás után harmadszor szenvedett vereséget.

A Chicago hiába állt négyszer is nyerésre a San José ellen, a Sharks elvitte a pontokat. A vendégek legjobbja Patrick Marleau volt, aki kétéves kitérő után duplával tért vissza anyaegyesületébe. A zsinórban 789. meccsét játszó szélső mellett Brent Burns emelkedett ki, aki karrierje 200. gólját lőtte. Burns ezzel az aktív hátvédek listáján befogta a második helyen álló Zdeno Charat, és mindössze három találattal van lemaradva Shea Weber mögött.

Kétgólos hátrányból verte a Calgary a Dallast büntetőlövésekkel. A Flames Elias Lindholm és Noah Hanifin révén dolgozta le a különbséget, a rávezetések során pedig Johnny Gaudreau góljával szerezte meg a pluszpontot. A hosszabbításban a Starsnak megvolt az esélye a győzelemre, ám David Rittich megfogta Alekszandr Radulov büntetőjét.

A Colorado is kétgólos mínuszról verte a Bostont. A fordításból Nathan MacKinnon és Gabriel Landeskog két-két ponttal vette ki a részét. A duó mellett Andre Burakovskyt kell kiemelni, aki győztes góljával először volt eredményes új csapatában.

Az Arizona gond nélkül verte a Vegast, ezzel először szerzett pontokat a szezonban. A Coyotesban Conor Garland kettőt vágott, Darcy Kuemper 38 lövést fogott, Phil Kessel pedig zsinórban a 777. mérkőzését játszotta.