Henrik Lundqvist megszerezte a 450. győzelmét

Fantasztikusan debütált új klubjában Jacob Trouba, Matt Duchene, Artyemij Panarin, Conor Sheary és Joonas Donskoi is.

A floridai állami rangadót a Tampa Bay nyerte, amely 2-2 után az utolsó tíz percben háromszor vette be Bobrovszkij kapuját. A tavalyi szezon pontkirálya és MVP-je, Nyikita Kucserov két ponttal indított. Az orosz szélső mellett honfitársa, Mihail Szergacsov emelkedett ki, aki három gólpasszt adott. A Lightning két új szerzeménye, Kevin Shattenkirk és a friss bajnok Pat Maroon egyaránt góllal mutatkozott be új csapatában.

A játéknap leggólgazdagabb meccsét a Rangers és a Winnipeg hozta össze. A Rangers háromszor vezetett, a Jets háromszor egalizált, majd 4-3-nál át is vette a vezetést. A hajrát jobban bírták a hazaiak, és hármat ütve megfordították a meccset. A New York-iak legjobbja a négy egységgel záró Mika Zibanejad volt, de Artyemij Panarin és a tavaly még a Jetsben brillírozó Jacob Trouba is kitett magárt. Az orosz szélső góllal és gólpasszal, a hátvéd 1+2-vel tette le a névjegyét a Gardenben. A 450. győzelmét szerző Henrik Lundqvist 4 sikerre van az örökranglista ötödik helyen álló Curtis Josephtől.

A Buffalo nyerni tudott Pittsburghben és ezzel lezárt egy hosszú sorozatot: a Sabres több mint hat év és 18 alapszakasz-mérkőzés után tudott győzni a Penguins ellen. A vendégek legjobbja az a Conor Sheary volt, aki tavaly még a Pensben játszott, és most két góllal vette ki a részét a győzelemből.

A forduló egyetlen szétlövését a Carolina nyerte a Montrel ellen. A Canes ütötte az első kettőt, a Montreal a mérkőzés derekán 12 perc alatt fordított. A hazaiak részéről a hosszabbítást jelentő találatot a Vegastól megszerzett Erik Haula szerezte. A győztes büntetőt a korábban két gólpasszt adó Dougie Hamilton ütötte.

Hengerelt a Nashville az utolsó játékrészben. A Predators negyven perc után még hátrányban volt a Minnesota ellen, de az utolsó harmadban négy gólt lőve megfordította az eredményt. A hazaiak legjobbja a nyáron szerződtetett Matt Duchene volt, aki három előkészítéssel mutatkozott be új klubjában.

duchene

A Bostonnak két korai találat is elég volt a győzelemhez Dallasban. A Bruins már a hatodik percben 2-0-ra vezetett, és egy gólnyi előnyt meg is tartott a mérkőzés végéig. Tuukka Rask 28 lövést védett, a tavaly még a Starsban hokizó Brett Ritchie gólt lőtt volt csapata ellen.

Elkezdte törleszteni az árát Mikko Rantanen, aki öt nappal ezelőtt írta alá hatéves, több mint 55 millió dolláros szerződését a Coloradóval. A finn szélső a Calgary elleni győzelemből két góllal, közte a győztes találattal vette ki a részét. Rantanen mellett a tavaly még a San Joséban játszó Joonas Donskoi emelkedett ki, aki szintén kétszer köszönt be. A Flames zsinórban a tizedik idénynyitóját veszítette el.

John Gibson hozta a meccset az Anaheimnek az Arizona ellen. A hálóőr összesen 32 védéssel járult hozzá a Ducks sikeréhez. Phil Kessel gólpasszal kezdte a karrierjét a Coyotesban.