Máris óriási bajban van a Tampa és a Winnipeg

Mindkét csapat elvesztette második hazai mérkőzését is. Az Islanders is növelte előnyét, a Vegas egyenlített, Duchene négy pontot szerzett.

Matt Duchene fantasztikus játékával a Columbus felmosta a jeget a Tampával, ami azt jelenti, hogy a Jackets mindkét találkozót megnyerte az alapszakaszgyőztes otthonában, így 2-0-s előnnyel utazhat haza. Az Ottawától igazolt center lőtt egy gólt emberelőnyben, hármat pedig előkészített, de mellette kiemelkedett az egy gólpassz mellett a győztes találatot jegyző Zach Werenski is. Két mérkőzés után a Tampa abban bízhat, hogy tavaly a Jackets ugyanígy indította a rájátszást: megnyerte az első két mérkőzést a Washington otthonában, de utána egymás után négyet vesztett el a későbbi bajnok ellen.

columbus 2_0 lead

A New York Islanders is hozta a második mérkőzését is a Pittsburgh ellen, és az 1983-as döntő után először vezet egy párharcban 2-0-ra. A Penguins szerzett vezetést a mérkőzés közepén, amire Anthony Beauvillier válaszolt három perccel később. Az Islanders a befejező etap derekán négy perc alatt kétszer mattolta a Pens védelmét, eldöntötve a mérkőzést. A meccs legjobbja az a Jordan Eberle lett, aki az akárcsak az első mérkőzésen, a másodikon is 1+1-gyel zárt, és az eddigi hét New York-i gólból hatnál a jégen volt.

Hatgólos első harmadot és Vegas-győzelmet hozott a Sharks?Knights pár második mérkőzése. A vendégek a hetedik percben már hárommal mentek, de a hazaiak a harmad végén két perc alatt ledolgozták a hátrányukat. A fennmaradó negyven percben már csak két gól született, és mindkettőt a Vegas lőtte, az elsőt Mark Stone előnyből, a másodikat William Karlsson hátrányból. A Dell, Jones kapuspáros, az NHL legrosszabb tandemje 23 lövésből öt gólt kapott, ami 78%-os hatékonyság.

A St. Louis egy góllal ismét jobbnak bizonyult a Winnipegnél, így akárcsak a Columbus, 2-0-s vezetésről várhatja két hazai mérkőzését. A Bell MTS Place-ben a Blues ütötte az elsőt, majd kettőt a Jets. A vendégek a mérkőzés derekán három perc alatt fordítottak, amire Mark Scheifele válaszolt a második játékrész végén. 3-3 után a győztes gólt a 44. percben Ryan O’Reilly ütötte. A St. Louis kapujában Jordan Binnington újoncként megnyerte első két playoffmeccsét. A franchise történetében erre csak Curtis Joseph volt képes 1990-ben.

A statisztika két mérkőzés után a Columbus és a St. Louis oldalán áll. A playoff történetében 92 párharcból 70 alkalommal továbbjutott az a csapat, amelyik az első két mérkőzését megnyerte vendégként.