Wheeler négy gólt lőtt a Columbusnak

A Winnipeg kapitánya az ötödik a csapat történetében, aki négyig jutott egy meccsen. A Washington a csoportja élére állt, Fleury ismét shutoutot ért el.

Nem adta fel playoffos álmait a Philadelphia. Az utolsó 21 mérkőzéséből 16-ot nyerő Flyers ezúttal Brooklyból hozta el a pontokat. A háromgólos siker első számú kovácsa a kapus Brian Elliott volt, aki 29 lövést fogott, és négy percre volt a shutouttól. A Philly öt pontra van a rájátszást érő nyolcadik helytől.

Kihasználta az Islanders botlását a Washington, és Rangers legyőzésével átvette a vezetést a Metropolitan-csoportban. A fővárosiak nem mindennapi módon, bizarr körülmények között, egy különös szabálynak köszönhetően nyertek a Gardenben szétlövésekkel. A negyedik körben Filip Chytil hibája után Alekszandr Ovecskin volt soron. Az orosz szélső egy lövőcsellel elküldte Georgievet, és minden bizonnyal be is talált volna, de Rangers kapusa rádobta a bárdot a korongra. Amely hiába nem jutott át a vonalon, gólt kellett ítélni, és ez a Capitals győzelmét jelentette.

Zsinórban másodszor nem kapott gólt Marc-Andre Fleury. A Vegas kapusa az Anaheim után a Vancouvert nullázta le 19 védéssel, így nyolc shutouttal vezeti a kapusok listáját. A Golden Knights egymás után negyedik mérkőzését nyerte.

USP NHL: ARIZONA COYOTES AT VEGAS GOLDEN KNIGHTS S HKN VGK ARI USA NV

Anaheimben minden játékrész egy gólt hozott a Ducks?Avs derbin, az első kettőben a hazaiak, a harmadikban a vendégek voltak eredményesek. Az Anaheim legjobbja a góllal és gólpasszal záró Jakob Silfverberg volt. A Ducks öt vereség után szerzett ismét pontokat.

Először nyert az edzőváltáson átesett Ottawa, amely Floridában szakította meg hétmérkőzéses negatív sorozatát. A Panthers mehetett előnnyel az első szünetre, de a Senators a másodikban fordított Brian Gibbons és Rudolfs Balcers góljaival. Marc Carwford, az Ottawa egy hete kinevezett új mestere legutóbb 2011. április 8-án nyert meccset, akkor a Dallas edzőjeként.

A négy gólt szerző Blake Wheeler és a 40 lövést hárító Connor Hellebuyck volt a Winnipeg két nyerő embere a Columbus ellen. A Jackets kétszer egyenlíteni tudott, de a harmadik harmadban már nem bírta tartani a Jets kapitányát, aki a korábban lőtt gólja mellé még hármat tett. Rheaume, Kovalcsuk, Perreault és Laine után Wheeler az ötödik a franchise történetében, aki négyet tudott ütni egy mérkőzésen.

San Joséban ugyanaz volt a forgatókönyv. A Chicago kétszer egyenlített a Sharks ellen, de a hazaiak a harmadik harmadban hármat ütve eldöntötték a mérkőzést. Az utolsó négy meccséből hármat behúzó San Joséban Melker Karlsson duplázott, Joonas Donskoi három gólpasszt adott.

A Nashville szétlövésekkel nyert Minnesotában, és öt vereség után örülhetett ismét. A rendes játékidőben mindkét csapat egyszer-egyszer állt nyerésre, így 2-2 után jöhettek a rávezetések. A találkozó a negyedik körben dőlt el, amikor Jason Zucker hibázott, Ryan Johansen nem.