A Winnipeg kilencet lőtt az Anaheimnek

A Jets története során harmadszor lőtt, a Ducks harmadszor kapott ennyit. Jack Roslovic triplázott, Holland megelőzte Adamst, Burns utolérte Niedermayert.

A Philadelphia hosszabbításban verte az Edmontont, és ezzel egymás után hetedik sikerét jegyezte. A Flyers kétszer is kétgólos hátrányban volt, de a harmadik harmadban ledolgozta a különbséget, a ráadásban pedig Nolan Patrick góljával a győzelmet is megszerezte. A Philly a rendes játékidőben mind a négy gólját emberelőnyben lőtte, erre legutóbb 2008 decemberében volt példa a klub történetében.

A ráadásban nyert a New Jersey a Montreal csarnokában. A Devils nyerő embere Nico Hischier volt, aki a második egyenlítő gólt lőtte, a hirtelen halálban pedig eldöntötte a mérkőzést. A 2017-es draft legelső választottja Travis Zajac sérülése miatt ? karrierje során először ? játszott “A” felvarróval a mezén.

Óriási verést mért a Winnipeg az Anaheimre. A Jets úgy ütött kilencet a vendégeknek, hogy az első harmadban franchise-rekordot jelentő 15 perc alatt rámolt be hatot. A meccs legjobbja Jack Roslovic volt, aki egy gólpassz mellett karrierje első tripláját ütötte. Érdekesség, hogy a Winnipeg nagy hármasának, a Scheifele, Laine, Wheeler triónak csupán egy gólja és egy gólpassza volt.

Kétgólos hátrányból nyert a Toronto a Pittsburgh ellen. A Leafs győzelmét ezúttal nem a csatárok szállították, hanem két hátvéd, Travis Dermott és Jake Gardiner, akik egyaránt két-két pontot tettek a közösbe. A győztes gólt Zach Hyman ütötte a középső harmad végén.

13 mérkőzésen egyetlen shutout született, ezt a Detroit kapusa, Jonathan Bernier szerezte az Ottawa otthonában, 35 védéssel. A Red Wings a két gólját az első harmad derekán ütötte, 39 másodperc alatt. A Detroit GM-je, Ken Holland a 914. mérkőzését nyerte, ezzel a franchise első helyére lépett, a legendás Jack Adams elé.

A Vegas kikapott Floridában, így másfél éves története során először vesztett négy mérkőzést zsinórban. A Panthers legjobbja az egy-egy gólt és gólpasszt szerző Aleksander Barkov, valamint a 34 védést bemutató James Reimer voltak. A Florida két új szerzeménye közül Riley Sheahan nem szerzett pontot, Derick Brassard viszont gólpasszt adott Mike Hoffman győztes találatánál.

A Tampa Bay nyert a Rangers otthonában, és a mezőnyből elsőként megszerezte a 80. pontját. Háromgólos vendégvezetés után a New York hosszú hajrát indított, de csak minimálisra tudta csökkenteni a különbséget. Louis Domingue 31 lövést fogott, ebből 15-öt a harmadik harmadban. A Tampában megszerezte első gólját az új csoda hátvédnek kikiáltott szlovák Erik Cernak.

cerniak

A hajrában darálta be az Islanders a Los Angelest. A Kings hiába vezetett 2-1-re, a New York-iak az utolsó hat percben három gólt ütöttek Ryan Pulock vezetésével, aki mindhárom találatnál az első gólpasszt adta. Az Islanders az utolsó nyolc mérkőzésén mindig szerzett pontot, hat alkalommal kettőt is.

A Dallas is a végjátékban szerezte meg a győzelmet a Nashville ellen. Az első harmadban volt egy gyors gólváltás, majd sokáig semmi. A Stars végül négy perccel a befejezés előtt 43 másodperc alatt ütött duplával döntötte el az összecsapást. A Stars egymás után negyedszer gyűjtötte be a pontokat.

A Columbus hazai jégen botlott a St. Louis ellen, így először a szezonban egymás után öt mérkőzését vesztette el. A Nationwide Arenában simán nyerő Blues legjobbja hosszú idő után ismét Vlagyimir Taraszenko volt, aki a győztes gól mellett még két találatot előkészített. Ryan O’Reilly egymás után a hetedik mérkőzésén szerzett pontot, és Taraszenko találatánál megszerezte karrierje 300. gólpasszát.

A Chicago a hosszabbításban nyert a Minnesota ellen, ezzel először ebben az idényben négy egymást követő mérkőzést nyert meg. A Hawks részéről a meccs hőse a hátvéd Erik Gustafsson és a jobbszélső Alex DeBrincat voltak. A bekk két gólt lőtt, közte a győztes találatot a ráadásban, emberelőnyben. A csatár három ponttal zárt, előkészítette Gustafsson győztes találatát, és egymás után az ötödik mérkőzésen szerzett pontot.

Gond nélkül hozta el a pontokat a Vancouver Denverből. A Canucks ötöt lőtt, miközben Jacob Markstrom 34 lövést védett. A svéd kapus mellett Jake Virtanen és Antoine Roussel villogott, mindkét játékos góllal és gólpasszal zárt. A Colorado az utolsó 16 mérkőzéséből 13-at elvesztett.

A játéknap utolsó mérkőzését a San Jose hozta az Arizona ellen a ráadásban. A rendes játékidőben mindkét csapat egyszer-egyszer vezetett, így 2-2 után a döntés a hosszabbításra maradt, ahol Brent Burns zárta le a mérkőzését. A hátvédnek ez volt karrierje 13. gólja a hirtelen halálban, amivel beállította Scott Niedermayer NHL-rekordját.