Kucserov és a Tampa megállíthatatlan

A Lightning az utolsó 16 mérkőzésén 31 pontot szerzett, az orosz csatár az utolsó ötön 17-et. Pettersson megsérült, Ovecskin újabb rekordot ért el.

A Los Angeles sem tudta megállítani a Tampát, amely illetlen vendégként hatot ütött a Staples Centerben. Nyikita Kucserov ezúttal négy, Steven Stamkos három ponttal járult hozzá a fölényes győzelemhez, amit a speciális alakulatok játéka döntött el. Míg a Tampa négyből három fórt használt ki, addig a Kings hatból csak egyet. A Tampa és Kucserov fölényét az mutatja a legjobban, hogy a csapat 12 pontos előnnyel áll az NHL-tabella élén a szezon felénél, és ekkora különbségre sosem volt példa az 1967-es bővítés óta. A játékosok között 3 hete még Rantanen vezette a kanadai táblázatot magabiztosan, 7-8 pontos fórral, most azonban Kucserov áll az élen hét egység előnnyel, és ha tudja tartani ezt a formát, 135-140 ponttal végezhet.

A Toronto hiába vezetett már a hatodik percben kettővel Mitch Marner duplájával, a végén pontot sem szerzett a Minnesota ellen hazai pályán. A Wild egyenlített, ekkor a Leafs még meg tudott újulni, és ismét megszerezte a vezetést. A vendégek azonban egy perccel később másodszor is egalizáltak, majd a harmadik harmad elején Zach Parise révén a győztes gólt is belőtték.

A Boston a Calgary felett aratott gólzáporos győzelemmel szerezte meg egymás után harmadik sikerét. A Calgary vezetett, de a Boston fordított. A találkozó ezután arról szólt, hogy a Flames próbált felzárkózni, de a Bruins mindig visszaállította a kétgólos differenciát. A hazaiaknál Jake DeBrusk és Brad Marchand duplázott, a vendégeknél Johnny Gaudreau két pontot szerzett. Gaudreau a szezon 42. mérkőzésén megszerezte a 61. pontját, ezzel beállította Bob MacMillan 1979-es franchise-rekordját.

Jack Eichel nélkül is nyert a Buffalo a Florida ellen, megszakítva nyolcmeccses nyeretlenségét a délkeleti klub ellen. A Sabres ütötte az első kettőt, innentől végig felváltva estek a gólok egészen 4-3-ig. A Sabresben Jeff Skinner megszerezte a 27. és a 28. gólját, amivel a második helyen áll Alekszandr Ovecskin mögött.

jeff Skinner

Majdnem elszórakozta a győzelmet a Hurricanes a Flyers otthonában. A Carolina négygólos előnyt épített, de a Philly a harmadik harmad derekán négy perc alatt hármat ütve visszajött a meccsbe. A Canest végül a mérkőzésen egyszer már betaláló és egy gólpasszt is adó Teuvo Teravainen mentette meg négy perccel a befejezés előtt. A Carolina másfél hónap elteltével nyert meg ismét két egymást követő mérkőzést.

Az Islanders óriási fölényben játszott a Chicago ellen, 50-21-re nyerte a kapura lövéseket, ennek ellenére csak a hosszabbításban tudta behúzni a mérkőzést. A Blackhawks részérő Patrick Kane mentette meg az egyik pontot a harmadik harmadban. A győztes gólt a karrierje első találatát jegyző Devon Toews ütötte a ráadás második percében.

A Vancouver gólt sem tudott ütni a Montrealnak, ám ennél is nagyobb baj, hogy Elias Pettersson megsérült Jesperi Kotkaniemi szabálytalanságát követően. A vezérét már az első harmadban elveszítő Canucks nem is jelentett nagy veszélyt Carey Price kapujára, aki 33 védéssel ért el shutoutot.

A St. Louis meglepetésre simán verte a bajnokot. A Washington még vezetett 2-1-re, de ezután a Blues zsinórban négy gólt szerzett, és biztosan tartotta otthon a pontokat. A hazaiaknál Alex Pietrangelo góllal és gólpasszal zárta az estét. A Capitalsban Ovecskin megszerezte a 30. gólját, ezzel Mike Gartner után ő a liga történetének második játékosa, aki pályafutása első 14 szezonjában mindig elérte a harmincas határt.