Nyikita Kucserov 5 ponttal zárt Edmontonban

Pazar játékkal tért vissza Bergeron és Kovalcsuk, Daneault-triplával nyert a Montreal, McDavid ismét mérföldkőhöz ért.

A játéknap legjobb mérkőzésén a Tampa az ötpontos Nyikita Kucserovnak köszönhetően nyert Edmontonban, aki először ért el ennyit karrierje során. Az Oilers kétszer is megszerezte a vezetést, de 2-1 után a Bolts percei következtek, amely hármat ütve 4-2-re fordított. Leon Draisaitl találatával a hazaik visszajöttek egy gólra, de a Lightning a hajrában újabb két találattal bebiztosította a győzelmet. A vendégeknél Kucserov mellett a két-két gólt szerző Steven Stamkos, Tyler Johnson páros emelkedett ki. A hazaiknál természetesen Connor McDavid játszotta a főszerepet, aki három gólpasszt osztott ki. Ezzel Gretzky, Lemieux, Hawerchuk és Crosby után ő az NHL történetének ötödik játékosa, aki 22. születésnapja előtt 100 gólig, 200 gólpasszig és 300 pontig jutott.

mcdavid 22

Bostonban sem szakadt meg a Nashville tragikus sorozata, a Predators egymás után a 10. idegenbeli mérkőzését vesztette el. A találkozó az 52. percig teljesen kiegyenlített volt, de az utolsó játékrész maradék idejében a Bruins hármat ütött. A David Pastrnak, Brad Marchand, Patrice Bergeron sor négy gólt és összesen tíz pontot szerzett. A legeredményesebb játékos Bergeron volt, aki 16 kihagyott mérkőzés után 2+2-vel és karrierje 300. góljával tért vissza. Johnny Bucyk (545), Phil Esposito (459), Rick Middleton (402), Ray Bourque (395) és Cam Neely (344) után Bergeron a hatodik, aki a Boston mezében legalább 300 gólt lőtt.

Akárcsak a Bostonban, a Los Angelesben is egy visszatérő játékos, a 10 meccset kihagyó Ilja Kovalcsuk játszotta a főszerepet. A Kings már kettővel ment a kaliforniai rangadón, de a Sharks fél perccel a befejezés előtt döntetlenre mentette a meccset. Ekkor jött a veterán orosz szélső, aki második találatával eldöntötte a meccset és győzelemhez segítette a Los Angelest története 4000. alapszakasz-találkozóján.

A Columbus nyert Philadelphiában, így egymás után harmadik győzelmét szerezte. A Flyers még vezetett 2-1-re a második harmad közepén, de a Jackets Atkinson duplájával és Panarin találatával kétgólos előnnyel mehetett pihenni. A befejező 20 percben a Philly mindent megtett az egyenlítésért, de csak a szépítésre futotta az erejéből, 70 másodperccel a befejezés előtt. A hazaiaknál Jakub Voracek a 600. pontját szerezte.

Roberto Luongo 33 védéssel, Jonathan Huberdeau és Aleksander Barkov két-két gólpasszal járult hozzá a Florida 2-1-es sikeréhez Detroitban. Huberdeau az utolsó 14 mérkőzésen 11. alkalommal szerzett legalább két pontot, Barkov 63 mérkőzés után először kapott kétperces kisbüntetést.

Phillip Danault és Paul Byron volt a Montreal két legjobbja Vegasban. Danault háromszor talált be a rendes játékidőben, utoljára másfél perccel a befejezés előtt, amivel a Canadiens kiharcolta a hosszabbítást. A ráadásban Byron lépett elő vezérré, aki a második perc legvégén szerezte meg a pluszpontot a vendégeknek. A Habs az utolsó 10 mérkőzéséből hetet megnyert.

Majdnem elszórakozta a győzelmet az Arizona a Colorado ellen. A Coyotes magabiztos játékkal még 4-1-re vezetett a harmadik harmad elején, de az Avs 6 perc alatt visszajött a meccsbe. A Coyotes sikerét végül Brad Richardson biztosította be, aki az utolsó három percben kétszer vette be a Colorado kapuját. Az Avs az utolsó 10 mérkőzésből hetedszer kapott legalább négy gólt.

Megtorpant a Calgary, amely hazai jégen bukott a St. Louis ellen, és ezzel egymás után a harmadik vereségébe szaladt bele. A meccs legjobbja a 28 védést bemutató Jake Allen mellett David Perron volt, aki az elsőt lőtte, majd gólpasszt adott Tyler Bozak győztes találatánál. Perronnak nagyon megy a Flames ellen, az utolsó 13 mérkőzésen összesen 20 pontot (9+11) szerzett a kanadai klub kárára.

Hosszabbításban nyert a Dallas korábbi otthonában, Minnesotában. A Wild két perccel a befejezés előtt Jason Zucker révén mentett pontot. A hirtelen halált Alekszandr Radulov zárta le 10 másodperccel a dudaszó előtt. A Minnesota ebben a szezonban először bukott négy meccset zsinórban.

4000

A Buffalo kapusa, Linus Ullmark 40 védéssel nullázta le az egymás után harmadszor bukó Anaheimet. A Sabres győztes gólját Rasmus Dahlin ütötte, míg Jeff Skinner a 26. találatát érte el, amivel megerősítette a helyét a góllövőlista második helyén, Alekszandr Ovecskin mögött. Jack Eichel két gólpasszt adott, és ebben a szezonban 18. alkalommal szerzett legalább két pontot, befogva a listavezető Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon párost.

Kapott gól nélkül hozta le a meccset a Capitals kapusa, Pheonix Copley is, aki 35 védéssel karrierje első shutoutját szerezte az Ottawa otthonában. A Washington igazi csapatmunkával hozta a meccset, csak a győztes gólt szerző Brett Connolly szerzett két pontot. A bajnokcsapatban Ovecskin egymás után a harmadik mérkőzésén maradt gól nélkül, pedig az ezt megelőző 11-ből tízen eredményes volt.

A Pittsburgh Matt Murray 39 védésének és hibátlan teljesítményének köszönhetően nyert Carolinában. A Pens hálóőre mellett a kétszer beköszönő Jake Guentzel és a mindhárom gólban előkészítőként részt vevő Sidney Crosby emelkedett ki. A Penguins egymás után harmadszor nyert.

A nap utolsó shutoutja Vancouverben született, ahol egyetlen gól döntött a Winnipeg javára. A Rogers Arenában a 40 lövést fogó Laurent Brossoit védett hiba nélkül, Jacob Markstromnek sem kellett sok hozzá, mert Mark Scheifele csak az 59. percben törte meg a svéd kapus ellenállását. Alexander Edler 782. meccsét játszotta a Vancouverben, ezzel megdöntötte Harold Snepsts hátvédekre vonatkozó klubrekordját.

A Toronto az utolsó harmadban darálta be a Rangerst. Az Original Six-rangadón két harmad után még csak 1-1 volt, de a Leafs a befejező húsz percben négyet ütött kettő ellenében. A Leafs legjobbja Mitch Marner volt, aki mindhárom pontját ekkor szerezte. Először adott egy gólpasszt, azután győztes gólt lőtt, majd egy üres kapus találattal bebiztosította a győzelmet.