Magyarország?Lengyelország 6-0

A magyar női U18-as válogatott a szombati sikerével a zlíni torna harmadik helyén zárt.

Magyarország női ifjúsági csapata a pont nélkül álló Lengyelország ellen zárta a zlíni négy nemzet tornát. Mindegyik harmadban 2-2 gólt lőttünk, mindegyiket 5 az 5 elleni játék során: sorrendben Kreisz, Losonci, újra Kreisz, Kerekes, Horváth és Pázmándi talált be a lengyeleknek. Kapusaink a játékidőt megosztva védtek, mindketten hibátlanul, 6-0-ra diadalmaskodtunk. Lányaink a torna 3. helyén végeztek, miután Szlovákia 1-0-ra legyőzte Csehországot és a három csapat körbeveréséből mi jöttünk ki legrosszabbul.

“A Lengyelország elleni mérkőzésre mondhatjuk, hogy elvárható volt a csapattól a győzelem, hiszen Spanyolországban már játszottunk velük és akkor is nyertünk. Nem sikerült olyan nagy intenzitással kezdenünk, mint az előző két mérkőzésen, de végül sikerült megszereznünk az első találatot, és elkezdtünk jobban játszani, végül kapott gól nélkül nyertük meg a mérkőzést. Összességében elégedett vagyok a felkészülés ezen részével, hiszen három jó mérkőzést játszottunk és ezek közül az első kettőn igazán jó tempóban tudtunk jégkorongozni. Természetesen a világbajnokságon nem lesz elég kettő mérkőzésen jól játszani, ott mindegyik mérkőzésen azonos, magas tempóval kell tudnunk jégkorongozni. Ami még lényeges, hogy egyszerű játékot mutattunk végig és ez is hozzá járult a sikereinkhez, erre a vb-n is szükség lesz, mindig ezt kérjük a lányoktól, hogy mindig a legegyszerűbb megoldás vezet a sikerhez.”

Magyarország női U18-as válogatottja 2019. január 7. és 13. között az ausztriai Radentheinben vesz részt a divízió 1/A-s világbajnokságon.