Háromgólos hátrányból nyert a Tampa

A Lightning a Panthers ellen fordított. Nem sikerült Karlsson hazatérése, a Detroit lezárta rossz sorozatát, Filip Forsberg megsérült.

Erik Karlsson a nyári csere óta először játszott egykori klubja, az Ottawa otthonában, de visszatérés nem sikerült fényesre, a Sharks simán kikapott a kanadai fővárosban. A San Josét egykori játékosa, Mikkel Boedker szinte egymaga verte meg, aki a hat hazai gólból egyet lőtt, hármat előkészített. Az Ottawa bekkje, Thomas Chabot két gólpasszt adott, ezzel ő lett az NHL-ben az első hátvéd aki megszerezte idén a 30. pontját.

Utolsó kilenc mérkőzéséből a nyolcadikat nyerte a Dallas Vancouverben. A Stars kapitánya, Jamie Benn 10 perccel a befejezés előtt egyenlített, hárommal a vége előtt pedig előkészítette Radulov győztes találatát. A Canucks utóbbi 12 mérkőzéséből csak egyet nyert meg.

A Detroit sorozatban kilenc mérkőzését vesztette el Bostonban, de most lezárta a rossz sorozatát a TD Gardenben. 2-2-ig együtt mentek a csapatok, ekkor lépett elő Gustav Nyquist, aki eldöntötte az Original Six-rangadót. A svéd center nyolc perccel a dudaszó előtt előkészítette Frans Nielsen győztes gólját, majd maga biztosította be a két pontot.

Original Six-összecsapást nyert a Montreal is, amely a Bell Centerben verte a Rangerst. A rangadó nem volt rangadó, a második játékrész elején a Canadiens már négygólos előnyben volt Shea Weber és Artturi Lehkonen két-két góljának köszönhetően. A Habs öt vereség után nyert, a Rangers négy meccset bukott az utolsó ötből.

A hajrában darálta be a Toronto a Minnesotát. A Wild először visszajött kétgólos, majd a Leafs ismételt vezetése után egygólos hátrányból is, a végjátékot azonban nem bírták a hazaiak, Nazem Kadri és Zach Hyman is betalált az utolsó három és fél percben. Mitch Marner két gólpasszt adott, így a szezonban már 32-nél jár, amivel befogta az első helyen Mikko Rantanent.

marner

Háromgólos hátrányból, a hosszabbításban nyerte meg a floridai derbit a Bolts a Panthers ellen. A meccs legjobbja az utolsó kilenc mérkőzésén összesen 20 pontot szerző Nyikita Kucserov volt. Az orosz szélső egyet lőtt, kettőt előkészített, közte Brayden Point emberelőnyös győztes találatát a ráadásban.

Hosszabbításban nyert a Winnipeg is a New Jersey otthonában. A Devils az utolsó négy percben kétgólos hátrányból még egalizált, és megmentette az egyik pontot, de a hirtelen halálban Mark Scheifele megszerezte a győzelmet a vendégeknek. A Jets az utolsó 15 Devils elleni mérkőzéséből 12-t megnyert.

2015 után győzelemmel tért vissza korábbi otthonába, a Nassau Coliseumba a New York Islanders. A New York-iak a régi-új csarnokban a Columbust verték kétgólos hátrányból. Az Islanders a második harmadban négy perc alatt egyenlített, a harmadik derekán pedig Casey Cizikas góljával a győzelmet is megszerezte. Az Isles ebben a szezonban még 20 mérkőzést játszik a Nassauban.

A Pittsburgh hiába vezetett kétszer is hazai jégen a Philadelphia ellen, végül pont nélkül maradt. 2-2 után a Flyers a befejező játékrész első és utolsó percében szerzett gólokkal hozta a mérkőzést. Andrew MacDonald három gólpasszt adott, Anthony Stolarz 30 lövést védett, és két év után állt ismét győztes mérkőzésen a vasak között. A Philly centere, Sean Couturier mind a 13 buliját megnyerte, megdöntve Michal Handzus 10/10-es klubcsúcsát.

Az Arizona féltucatot ütve simán átlépett a St. Louis csapatán. A Coyotes mind a hat gólját más ütötte, a győztes találatot szerző Clayton Keller még két találatot készített elő. Az Arizona kapujában Adin Hill 30 lövést fogott.

A Nashville nagyon hamar eldöntötte a Chicago elleni mérkőzést. A Predators az ötödik perc legelején már három gólnál járt, amiből a másodikat az az Eeli Tolvanen ütötte, akinek ez volt az első találata az NHL-ben. A Preds győzelme nem lett felhőtlen, a csapat ugyanis 4-6 hétre elvesztette egyik legjobbját, Filip Forsberget.

Edmontonban minden harmadban egy gól esett az Oilers?Knights derbin. Az elsőben és a harmadikban a hazaiak, a középsőben a vendégek találtak be. Az Edmonton győztes gólját az a Ryan Spooner lőtte, akinek ez volt az első találata azóta, hogy a Rangers két hete a kanadai városba cserélte.