Pekka Rinne az NHL legjobb finn kapusa

A nashville-i kapus 320. győzelmét szerezte, ennél többet egy finn sem ért el az NHL történetében. Hengerelt a Calgary, nagyon megy a Rangers és a Sabres.

A három meccset kihagyó Sidney Crosby három ponttal és győzelemmel tért vissza a Pittsburgh élére. A Penguins úgy nyert a Dallas ellen ? négy vereség után ?, hogy már a mérkőzés derekán ötgólos volt az előnye.

New Yorkban városi rangadót rendeztek, a Rangers nagyon simán nyert, megszakítva nyolcmeccses nyeretlenségi szériáját az Islanders ellen. Alekszandr Georgijev 29 védéssel karrierje első shutoutját jegyezte. Filip Chytil egymás után az ötödik mérkőzésén lőtt gólt, a Rangers sorozatban a hetedik hazai meccsét nyerte.

chytil

A New Jersey is egyoldalú mérkőzésen verte a Montrealt. A Devils 1-1 után rázta le a Canadienst, amikor zsinórban négyszer mattolta a kanadai védelmet, ebből kétszer Pavel Zacha révén, bő három perc alatt. A Canadiensben Max Domi ismét gólt lőtt, ezzel egymás után a 11. mérkőzésén szerzett pontot, ami korábban csak hat montreali játékosnak sikerült.

Folytatta a rossz sorozatát a Chicago. A Hawks az utolsó 12 meccséből a 10-et vesztette el, a Washington ellen egymás után a nyolcadikat. Az amerikai fővárosban 3-0 után még visszajött a Chicago egy gólra, de a tavalyi rájátszás hőse, Devante Smith-Pelly eldöntötte a mérkőzést.

Curtis McElhinney október 2-án ment a Torontóból a Carolinába, és most először került szembe egykori csapatával. A veterán hálóőr bizonyította, hogy kár volt eladni őt: óriási formában játszott, 30 védéssel vezette győzelemre a Canest. A Carolina az első harmadban 29 lövést küldött kapura, ez új franchise-rekord.

A Philadlephia sem tudta megállítani a Buffalót, amely 2006 után nyert ismét egymás után hét mérkőzést. A Sabres már az első harmadban lerendezte az összecsapást, miután négygólos előnnyel ment az első szünetre. A Buffalóban Jeff Skinner az elmúlt 15 mérkőzésen 13-szor volt eredményes.

A duplázó Andreas Athanasiou volt a Detroit hőse a sérülésektől tizedelt Boston ellen. A center először kiharcolta a hosszabbítást a harmadik harmad közepén, majd annak első percében győztes gólt szerzett. A Red Wings az utolsó 22 Bruins elleni meccséből csak a harmadikat nyerte meg.

Hosszabbításban nyert a Vegas Arizonában. Mindkét oldalon volt egy-egy játékos, aki kettőt lőtt: a hazaiaknál Derek Stepan, a vendégeknél pedig az a Max Pacioretty, aki a másodikat ugyanúgy a hosszabbításban lőtte, mint a detroiti Athanasiou.

Egyoldalú mérkőzésen hozta a floridai rangadót a Bolts a Panthers ellen. A Tampa első sora a Kucserov, Miller, Stamkos trió két góllal és összesen 10 ponttal járult hozzá a sikerhez. Victor Hedman megszerezte a 373. pontját a klubban, amivel megelőzte Vinny Prospalt, és feljött az ötödik helyre. A Floridában Mike Hoffman egy gólt lőtt, ezzel egymás után a 17. mérkőzésén szerzett pontot.

Akárcsak a Tampa, 7-3-ra nyert a Colorado is, mégpedig a Los Angeles otthonában. Az Avalanche 1-1 után söpörte el a Kingst, amikor egymás után hat gólt lőttek. Alexander Kerfoot három gólpasszt adott, Szemjon Varlamov 33 lövést fogott, és az ötödik orosz kapus lett, aki 200 győztes mérkőzésen védett.

A Nashville gond nélkül nyert a St. Louis ellen, elrontva Craig Brube bemutatkozását a Blues kispadja mögött. A Predators fantasztikus emberhátrányos játékának köszönheti a győzelmét: mind a hat 4 az 5 elleni szituációt kivédekezte, sőt Filip Forsberg, valamint Ryan Ellis révén két gólt szerzett emberhátrányban.

rinne

Majdnem elszórakozta a győzelmet a Minnesota az Ottawa ellen. A Wild már hárommal ment, de a Sens a harmadik harmad közepére ledolgozta hátrányát. A hajrát végül jobban bírták a hazaiak, és Eric Staal valamint Eric Fehr góljaival behúzták a mérkőzést. Matt Dumba duplázott, ezzel első védőként a ligában elérte a tízgólos határt.

A Calgary lett a negyedik csapat az NHL történetében, amely két egymást követő mérkőzésen öt gólt lőtt az első harmadban. A Flames hétfőn a Vegas, most a Winnipeg ellen hengerelt. A Calgaryban 12 játékos szerzett pontot, de a legjobb a 37 lövést hárító David Rittich lett, aki egymás után a hatodik meccsét nyerte.

Egymás után a hetedik zakót szabták a Vancouverre, ezúttal Anaheimben. A végig szoros mérkőzésen a Ducks nyerő embere a kapus John Gibson volt, aki 25 lövést fogott, sőt a győztes találatnál gólpasszt is jegyzett. Az Anaheim ismét 50%-on áll.