Olaszország?Dél-Korea 5-2

Pörgős meccset játszott az A csoportba frissen feljutott európai válogatott az onnan kiesett távol-keletivel a budapesti EIHC-tornán.

Dél-Korea egyetlen “légiósát” sem hozta el, kizárólag “hazai” játékosokkal álltak fel, de így is láthattunk a keretben ismerős neveket bőséggel. Hasonló volt a helyzet az olaszokkal is, megérkezett néhány jól bevált klasszisuk, ugyanakkor új embereket is kipróbálnak. A két csapattól ezzel együtt pontosan ugyanazt a jégkorongot láthattuk, amit megszoktunk tőlük. Az ázsiaiak rendkívül fürgék és ügyesek ebben az összetételben is, noha kicsit talán súlytalanok, míg az olaszok hozzák a maguk célratörő és magabiztos játékát. Utóbbiak az első harmad első percében megszerezték a vezetést, majd Markus Gander hozzátett még egy gólt, a koreaiak 9 másodperccel a szünet előtt jöttek közelebb, 2-1. A második felvonásban egy-egy előnygól született, 3-2, a döntés így az utolsó húsz percre maradt. Dél-Korea ment az egyenlítésért, bár igazán dominálni nem volt képes. Sőt: egy újabb emberhátránya során Marco Rosa Gonzales meglőtte a maga második találatát. Mínusz kettőről már nem volt esélyük visszajönni a távol-keletieknek. Természetesen a kapuslehozatallal is megpróbálkoztak, ami viszont arra volt jó, hogy bekapják az ötödiket is, 5-2 lett ilyenformán a vége. Ami biztos: egyikükkel sem lesz könnyű dolga a magyar válogatottnak a folytatásban, 100 százalék a minimum, amit bele kell majd tennünk a pénteki és a szombati összecsapásba is.

fotó: Mudra László/MJSZ

NVB 20:25 HUNAUT INFO