Carey Price megelőzte Patrick Roy-t

A Montreal kapusa 290. győzelmét aratta, Forsberg triplája mit sem ért, Matthews megsérült, Grabner kettőt lőtt hátrányban.

Az egygólos különbség ellenére egyoldalú meccsen nyert a New Jersey a Florida ellen, a Panthers csak az utolsó öt percben tudott felzárkózni. Kyle Palmieri nyolcadik meccsén nyolcadik gólját lőtte, Taylor Hall egymás után hetedik alkalommal szerzett pontot. A Devils három vereség után győzött.

Anders Lee négy pontjával és Brock Nelson duplájával simán nyert az Islanders Philadelphiában, így ismét 50%-os mutatóval áll. A Flyers egymás után harmadszor szenvedett vereséget, és 46 kapott góljával listavezető.

Mikko Koskinen, az Edmonton kapusa nyolc év után nyert ismét meccset az NHL-ben. A Predators ellen a finn hálóőr 24 védése, valamint Drake Caggiula és Leon Draisaitl duplája ellensúlyozta Filip Forsberg tripláját.

Szétlövésekkel nyert a Washington Calgaryban. A Flames másfél perccel a vége előtt mentette meg az egyik pontot Matthew Tkachuk révén. A győztes büntetőt Nicklas Backstrom ütötte. A Washington kapujában Pheonix Copley állt, aki első meccsét nyerte az NHL-ben.

Nagy pofont kapott Arizonában a Victor Hedmant nélkülöző Lightning. A Coyotes egy hetessel szórta meg a Tampát, amiből Michael Grabner két emberhátrányos góllal vette ki a részét. Az Arizona öt emberhátrányos gólnál jár szezonban, és jelenleg az egyetlen csapat, amely több találatot szerzett hátrányban, mint előnyben.

grabner

Stílusosan ünnepelt Carey Price. A 290. győzelmét szerző kapus az egyik legnagyobb rivális, a Boston otthonában nyert shutouttal. Price ráadásul 33 lövést fogott, éppen annyit, amennyi az általa most az örökranglistán megelőzőtt Patrick Roy mezszáma volt egykor.

Az utolsó három percben fordította meg a meccset a Toronto Winnipegben. A Leafs a harmadik harmad elején szépített, majd 26 másodperc alatt ütött kettőt, amivel elvitte a pontokat. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy ismét megsérült Auston Matthews, aki Jacob Troubával ütközött, és emiatt hiányozni fog a következő mérkőzésről. A vállsérülés mértékéről hétfőn ad bővebb tájékoztatást a Leafs.

Fordulatos meccsen, Artyemij Panarin hosszabbításban lőtt góljával nyert a Columbus a Buffalo ellen. A Sabres kétszer is vezetett, de a Columbus 4-2-re fordított, innen mentették meg az egyik pontot a vendégek. A Jacketsben a Panarin, Dubois, Atkinson sor ütötte mind az öt gólt, és összesen kilenc pontot szereztek hárman.

Az első szünetig bírta a Chicago a St. Louis tempóját. 2-2 után csak a vendéglátók voltak a jégen, akik 5-1-re nyerték az utolsó 40 percet. A Bluesban Vlagyimir Taraszenko vágott kettőt, a Hawksban pedig Patrick Kane, aki ezzel már 11 gólos, és átvette a vezetést a mesterlövészek listáján. Betsafe kazino: re?istr?ties: https://kazinolatvijas.com/betsafe/

Egymás után ötödik győzelmét aratta a Minnesota. A Colorado elleni sikerből Mikael Granlund és Eric Staal egy-egy góllal és gólpasszal vette ki a részét. Granlund zsinórban a hetedik meccsén szerzett pontot.

A sérüléséből visszatérő Elias Pettersson?Brock Boeser páros sem tudott segíteni a Vancouveren a Pittsburgh ellen. A Pens többek között Malkin és Crosby duplájával, valamint Casey DeSmith hibátlan teljesítményével vitte el a pontokat. Phil Kessel zsinórban 701. mérkőzését játszotta, ez jelenleg az NHL harmadik leghosszabb aktív sorozata Yandle-é és Marleau-é mögött.