Toews-triplával nyert a Chicago

A Blackhawks kapitánya a hosszabbításban lőtte a harmadikat. 12 játékos duplázott, Tkachuk 4 gólpasszt adott, Göteborgban nyert a New Jersey.

Travis Zajac és Kyle Palmieri egy-egy duplájával simán legyőzte az Európában turnézó New Jersey az Edmontont. Az elmúlt két idény pontkirálya, Connor McDavid két gólpasszal indította az új szezont. A Seguin, Radulov, Benn trió intézte el a Winnipeget. A Stars első sora ütötte mind az öt gólt, összesen tíz pontot szerzett, ebből négyet Seguin.

44 kapura lövés is kevés volt a Rangersnek a Buffalo ellen, mert Carter Hutton 43-at megfogott. A kapus mellé Conor Shery nőtt fel, aki kettőt ütött fórban. A Sabresben két meccs után még nincs pontja Rasmus Dahlinnak. A floridai állami rangadón a Panthers 42-15-re nyerte a kapura lövéseket a Lightning ellen, de ez csak egy pontra volt elég. Andrej Vasziljevszkij ihletett formában védett, a szétlövések során is mindent hárított. A győztes büntetőt Nyikita Kucserov szerezte.

carter hutton

Szoros meccsen, az utolsó harmadban döntött az Ottawa Torontóban. A Senatorsban Thomas Chabot egy találatot előkészített, kettőt maga lőtt, közte a győztes gólt. 2-2 után dőlt el az Islanders?Predators New Yorkban. A vendégek kettőt lőttek három perc alatt, a másodikat és a győztes gólt az a Viktor Arvidsson, aki korábban is eredményes volt.

Meglepetésre simán nyert a Montreal Pittsburghben. Paul Byron három pontot ? ezen belül egy győztes gólt ? tett a közösbe, Carey Price 21 lövésnek állta az útját. Fordulatos meccsen nyert a Chicago St. Louisban. A Blues vezetett 2-0-ra, majd a Hawks 3-2-re, majd ismét a Blues 4-3-ra. Ekkor jött a korábban is eredményes Jonathan Toews, aki először kiharcolta a ráadást, majd ott el is döntötte a mérkőzést. A Bluesban Vlagyimir Taraszenko ütött kettőt, Colton Parayko hármat készített elő.

A nap másik szétlövését a Vegas nyerte Minnesotában Erik Haula góljával. A Knights másfél perccel a vége előtt mentette hosszabbításra a meccset a csapatban az első gólját szerző Max Pacioretty révén. Egyetlen gól döntött Arizonában az Anaheim javára, azt az újonc Max Comtois ütötte. A Ducks kapujában John Gibson 41 védéssel ért el shutoutot.

Denverben 2-2 után rázta le a Colorado a Philadelphiát. Az Avsban is volt egy duplázó Colin Wilson személyében, mellette Erik Johnson emelkedett ki, aki három gólpasszt adott, egyet a győztes gólhoz. A Vancouver az 50. percben még vezetett 4-3-ra, de az utolsó tíz percben összeomlott, és négy gólt kapott Calgaryban. A Canucks csodagyereke, Elias Pettersson 2+1-gyel zárt, akárcsak a Flamesban Elias Lindholm.