3 emberhátrányos gólt lőtt a Vegas

Ebből kettőt Tomas Nosek szerzett. Erik Karlsson első gólját lőtte a San Joséban, elvesztette veretlenségét a Carolina.

A T-Mobile arénában nyert a Vegas 5-2-re a San Jose ellen. A Golden Knights 1-1 után döntötte el a mérkőzést, amikor zsinórban négy gólt lőtt, ebből hármat emberhátrányban, Nosek és Pacioretty révén. A San Jose két emberelőnyös találatából az elsőt Erik Karlsson ütötte. Szintén 5-2-re nyert a Washington, amely a St. Louist intézte el. A fővárosban az utolsó harmadban dőlt el a meccs, azt az etapot 4-1-re nyerték Ovecskinék.

Gólzáporos meccsen nyert a Colorado Dallasban 6-5-re. Itt 2-2 után dőlt el a mérkőzés, amikor a következő öt gólból négyet az Avs ütött. A vendégeknél Gabriel Landeskog és Mikko Rantanen egyaránt három ponttal zárt. A Carolina hosszabbítás után hazai jégen kapott ki 5-4-re a Predatorstól, ezzel utolsó csapatként veszítette el veretlenségét. A Nashville négyszer szerzett vezetést, a Hurricanes négyszer egyenlített, de a ráadásban másodszor eredményes Ryan Johansen góljára már nem lehetett válaszolni.

Az alapszakasz ezzel a négy mérkőzéssel véget is ért. Két bemutató mérkőzés van még hátra: egy Bernben, egy Kölnben. Előbbi helyszínen a New Jersey Devils, utóbbin az Edmonton Oilers vendégszerepel. Az alapszakasz szerdán éjjel indul négy mérkőzéssel. Legelőször Torontóban dobják be a pakkot, ahol Maple Leafs?Canadiens Original Six-rangadót rendeznek.