Megvannak a Selke-trófea jelöltjei

A legjobban védekező csatár Patrice Bergeron, Sean Couturier vagy Anze Kopitar lehet.

A 2017/18-as szezon egyéni díjai közül néhány már az alapszakasz végén gazdára talált. A többi trófea jelöltjeit az NHL fokozatosan teszi közzé, most a Selke-trófeán volt a sor, amit a legjobban védekező csatár kaphat. A cím legnagyobb esélyese a korábbi négyszeres (2012, 2014, 2015, 2017) nyertes Patrice Bergeron.

Patrice Bergeron megint. A Boston csatárát zsinórban hetedik alkalommal jelölték a díjra, amivel megdöntötte Pavel Dacjuk rekordját. Amennyiben megvédené a tavalyi elsőségét, akkor ötödször nyerné meg a trófeát, amivel már nem társbérletben (Bob Gainey), hanem egyedül állna az élen. Erre minden esélye megvan, mert 57,3%-kal hozta el a bulikat, amivel a hatodik legjobb volt a ligában, emberhátrányban viszont az első 58,3%-kal. Bergeron a támadásokból is kivette a részét, a lövési kísérleteket tekintve 5 az 5 ellen az övé volt a legmagasabb szám az egész ligában, amikor a jégen volt.

Sean Couturier harmadik lett a ligában +34-es mutatóval, ami az elmúlt 19 éve legjobb teljesítménye Flyers-játékostól. 1770 perces jégidővel a második, 21:35-ös átlaggal pedig a harmadik lett a ligában a csatárok sorában, éppen a másik jelölt, Kopitar mögött. Couturier meccsenként közel két percet játszott emberhátrányban, ez 35 másodperccel több, mint a csapatban második Filppula ideje. Amennyiben a Couturier nyer, úgy Dave Poulin 1987-es sikere után viheti haza ismét Flyers-játékos az díjat.

Anze Kopitar az NHL csatárai között a legmagasabb jégidővel (1811 perc) és a legmagasabb átlaggal (22:05) rendelkezik, miközben a Los Angeles az ő vezetésével kapta a legkevesebb gólt átlagosan (2,46). A szlovén center 1816 bulihoz állt oda, amiből 983-at el is hozott, ezzel mindkét kategóriában a harmadik helyen végzett. Kopitart eddig háromszor jelölték a Selke-trófeára és ebből egyszer, 2016-ban meg is kapta az elismerést.