Washingtoni csoda

A Capitals két hazai vereség után mindkét mérkőzést megnyerte Columbusban. Pastrnák volt ismét a Toronto végzete.

Patrice Bergeron nélkül is nyert a Boston Torontóban és 1 győzelemre került a továbbjutástól. A Bruins már a 28. másodpercben megszerezte a vezetést Torey Krug révén, természetesen David Pastrnák átadásából. A gól után a Leafs magasabb sebességre kapcsolt és hét perccel később egyenlíteni is tudott. A folytatásban maradt a Toronto dominanciája, de a hazaiak minden kísérlete elakadt Tuukka Raskban. A rengeteg kihagyott ziccer nem maradt büntetlenül a vendégek részéről, két gólt is 2 az 1 elleni megugrás után szereztek. Először Marchand büntetett Pastrnák átadásából,  akinek ez volt a tizedik pontja a szériában, majd Jake DeBrusk talált be Krejci passzából. A Boston szombaton éjjel harcolhatja ki a továbbjutást, de nem lesz egyszerű dolga, mert Bergeron játéka továbbra is kérdéses, ellenben a Torontóba visszatérhet az eltiltását letöltő Nazem Kadri.

pastrnak playoff

A Washington olyat tett a Columbus elleni párharcban, amit története során előtte még sosem: egyenlíteni tudott 0-2-ről. Pedig a fővárosiaknak nem sok esélye volt, mert az első két mérkőzést hazai jégen bukták el, de ezután először behúzták a harmadikat a hosszabbításban, majd a negyediket is egy végtelenül egyoldalú mérkőzésen. A Capitals esélyei jelentősen nőttek azzal, hogy a harmadik és a negyedik mérkőzésre Braden Holtby állt ismét a vasak közé. A Vezina-díjas kapus a harmadik találkozón 33 lövést fogott, a negyedik mérkőzésen pedig csak 23-at, de a lényeg, hogy az egyetlen gólt a harmadik harmad közepén kapta, amikor csapata már 3-0-ra vezetett. A háromgólos előny felépítésében Jevgenyij Kuznyecov játszotta a legnagyobb szerepet, két gólt előkészített, két perccel a befejezés előtt pedig a győzelmet is bebiztosította.

A Washington?Columbus csata ötödik felvonása kulcsfontosságú lesz. A statisztikák szerint amelyik csapat 2-2 után az ötödik mérkőzést megnyerte, az az esetek 78.8%-ban továbbjutott.