Magyarország?Ukrajna 5-4

A vasárnap kezdődő budapesti vb-re készülő válogatott két harmadon át jól játszott, ám hiába vezetett 4 góllal is, a harmadik harmad végét elrontotta, így csak büntetőkkel győzte le a divízió 1/B-s csapatot.

A mérkőzés kiváló tempóban indult, már az első percekben be kellett mutatnia 1-1 nagy védést Vaynak, illetve Hajducsenkónak. A 4. perc elején emberhátrányba kerültünk, Varga Arnold bottal akasztotta Mihnovot a kapunk előtt. A hátrányt kivédekeztük, sőt 1 perccel később fordult a kocka, Ramazanov büntetése után emberelőnyben játszhattunk. Az előnyt kihasználtuk: Galló Vilmos kapu mögüli passzára jól érkezett Vas János, aki vezetéshez juttatta Magyarországot (1-0). A harmad közepén mi támadtunk többet, de a vendégek is vezettek 1-2 veszélyes ellentámadást. A 15. percben Nagy Krisztiánt kiállították, kibekkeltük a 4 az 5 elleni helyzetet.

Alig kezdődött meg a második játékrész, amikor Stipsicz egy remek meglátással indította Gallót, svédországi légiósunk pedig góllal fejezte be a ziccerét (2-0). Két perccel később Erdély Csanád és Kóger Dániel megugrottak 2 az 1 ellen, előbbi passzát utóbbi lőtte be Hajducsenkónak (3-0). Ezt követően is jól kontrolláltuk a játékot, sorra alakítottuk ki helyzeteinket. A mérkőzés felénél gyakorolhattuk az emberelőnyös játékot, de nem éltünk vele, aztán a harmad második felében mindkét csapat kihagyott 1-1 fóros lehetőséget.

A harmadik húsz percet Ukrajna indította jobban, előbb Deniszkin ziccerét védte Vay, aztán pedig elcseréltük magunkat, amivel hátrányba kerültünk. Csapatunk első komolyabb villanása gólt hozott: a 47. percben megnyomtunk egy cserét, Sarauer úgy passzolt Stipsicznek, hogy oda sem nézett, aztán Bodóhoz került a korong, ő pedig megszerezte az újabb találatunkat (4-0). Két perccel később kapust cseréltek az ukránok, Hajducsenko helyét Gyacsenko vette át. A játékrész felénél megint elcseréltük magunkat, ezt a vendégek góllal büntették, a rutinos csapatkapitányuk, Viktor Zaharcsuk megszerezte a szépítőtalálatukat (4-1). A végjátékban váratlan fordulat történt. Gricenko gáncsolásért kisbüntetést kapott, de nemhogy nem használtuk ki az előnyt, az ukránok az emberhátrányuk során megléptek, Nyimenko szép löbbölt passza után Bucenko büntetett meg minket (4-2). A rendes játékidő utolsó percében Olekszandr Szavickij lehozta a kapusát, mégpedig sikerrel: előbb 25 másodperccel a vége előtt Bucenko kotorta be a korongot a kapunkban, majd 14 másodpercre rá Ljalka bombázott Vay kapujába (4-4).

A 3 a 3 elleni hosszabbítás izgalmas játékot hozott, mindkét kapu többször is veszélyben forgott. A gólhoz a legközelebb Hári János járt, aki kapuvasat lőtt. Büntetőkre került sor, ahol Galló és Mihnov próbálkozásait védték a kapusok, Hári és Ljalka belőtte, Bodó és Gricenko kihagyta, Sarauer belőtte, ellenben ezt egy Vay-védés követte, a szétlövést pedig Sofron zárta le.

Magyarország 5-4-re nyert, sikerével hibátlanul zárta a felkészülési időszakot. Vasárnap Kazahsztán vár ránk, immáron a budapesti divízió 1/A-s világbajnokság keretein belül.

A magyar válogatott felkészülési programja:

2018. április 4., szerda, 18:30: Magyarország?Ausztria 4-3 (Székesfehérvár)
2018. április 5., csütörtök, 19:15: Ausztria?Magyarország 1-3 (Bécs, Albert Schultz Halle)
2018. április 11., szerda, 19:00: Szlovénia?Magyarország (Bled) 2-3 h.
2018. április 13., péntek, 19:00: Magyarország?Japán (Miskolc) 3-2 h.
2018. április 18., szerda, 17:30: Magyarország?Ukrajna (Káposztásmegyer) 5-4 b.