Magyarország–Dél-Korea 6-2

A magyar válogatott egy parádés középső harmaddal 1-0-s hátrányból fordítva is nagyon simán verte a Szlovéniát legyőző ázsiaiakat.

Nagy tempóban indult a meccs, rögtön Sofron lőhetett centerből, a fordulásból Bálizsnak is megvolt az első védése. Másfél perc sem telt el, amikor megszerezték a vezetést a dél-koreaiak: a palánk mellett Li volt erőszakosabb Erdélynél, a kapu mögé belőtt korongjával Sin kerülte meg, ráhúzta a vas külső karimájára, onnan pattant a másik Li elé, aki kilőtte a five hole-t. Visszavettük a kontrollt, szép megmozdulások után Varga játszotta tisztára magát, talán lőhetett volna passz helyett, majd Fejes előtt adódott lehetőség jó szögből, túl sok ideig várt. 6:00-nál megfogyatkoztak a koreaiak: Mihálynak volt lent a feje a semlegesben, Pak ütközte le, kisebb ijedtség után saját lábán tudott lekorcsolyázni 25-ösünk, megvideózták, 5+20-at adtak érte. Fel is álltunk, egy jó kereszt után Sofron előtt tátongott az üres kapu, sokat várt, átért a kapus. Jól indult az előnyünk, aztán egy idétlen reklámszünettel megtört a lendületünk, a fennmaradó négy percben hiába álltunk fel, a legveszélyesebb helyzetünk egy középtávoli Papp-lövés volt, amit lenyelt Ha. A kiegészülés után egyből visszatámadtak az ázsiaiak, nem estünk kétségbe, csináltuk tovább. A 14. percben góllá is érett a fölényünk: a kapu mögött Papp húzta a koreai idegeket, megvárta a megfelelő pillanatot, letette Erdélynek a rövidre, aki kapásból mattolta is Ha kapust (1-1). Jót tett az egyenlítés, Sárpátki még fölébombázott ígéretes szögből, de 16:40-nél megfordítottuk a meccset: a lendületből betörő Sofron István parádés befelé csel után kíméletlenül bevágta, gyönyörű góllal vettük át a vezetést (2-1). Még a harmadvég előtt növelhettük is volna az előnyt, Németh ziccerénél Ha védett nagyot a mamuttal, a kipattanónál pedig a visszatérő Mihály ismétlésére ért oda egy bot az utolsó pillanatban. Az egyik koreai kontránál Bálizsnak kellett nyújtóznia a bárddal, majd Sebők és az előrelopakodó Stipsicz hozta össze a következő helyzetünket.

HUN KOR Sofi

A második harmad két komoly Bálizs-bravúrral indult, a japán meccshez hasonlóan megint kulcspillanatban, egygólos előnyben hárított ziccert kapusunk, ezek óriási lökést adnak a csapatnak. A 25. percben góllal fizetődött ki: Mihály lépett volna ki, gáncsolták, az emberelőnyben Sofron bombája még a blokkba ment, de Stipsicz okos lövése már a hosszúban kötött ki (3-1). És innentől beindult a henger, minden bement: Sebők kékvonalas emelését benézte Ha, aztán Mihály volt eredményes közelről Ortenszky remek alakítása után – 5-1-nél időt kért és kapust cserélt Korea. Hiába, Nilsson távoliját még kirúgta Li kapus, és Háriék jó shitfjénél is a helyén volt többé-kevésbé, de a következő cserében Papp betett korongját nem tudta eltakarítani Erdély elől. 30:13-nál 6–1, csapatkapitányunk duplázott, hat perc alatt lőtt négy góllal a meccs felére eldöntöttük a lényegi kérdéseket. Nyoma sem volt a szlovénok ellen mutatott koreai játéknak, és ez leginkább a magyar csapat érdeme volt, jogos volt az örömünnep a végig hangos táborban. A harmad slusszpoénja Erdély Csanád mesterhármasa lett volna, egy emberhátrányos kiugrásnál kihúzták a lábát, büntetőjét kitolta Li. Az etap végére is maradtak még Bálizs-bravúrok, kapusunk úgy is fantasztikus volt, hogy 6-1-re mentünk.

HUN Balizs

A harmadik harmad ezek után formaság maradt, gondoltuk, csakhogy a 46. percben az addig kiválóan játszó és 1+1-gyel álló Sofron a semlegesben elvitte az egyik koreai térdét, ezt is megnézték, és ezért is véglegest adtak utóbb. Ugyanaz volt a forgatókönyv, mint a második harmad végén: Erdélyt megint kiugratták hátrányban, megint szabálytalankodtak vele tiszta ziccerben, a rávezetés viszont most sem járt sikerrel. Sokáig jól öltük az ötpercest, a felénél azonban Sin közelről kozmetikázott (6-2), a hátra lévő jó két percet kivédekeztük Bálizs vezetésével. Az utolsó nyolc minutumra fordulva Hári is kapott egy két percet, de a koreaiaknak is kezdett gurulni a gyógyszerük, az 5 a 4-es emberelőnyükből pillanatok alatt 4 a 3 elleni hátrányt intéztek maguknak. Helyzetekig jutottunk, Nilsson is kapott egy ütközést, láthatóan nem esett neki jól. A fennmaradó három percben még Németh lőtt egy csilingelő kapuvasat a jobb bulikörből, de a végeredmény már nem változott, újabb jó teljesítménnyel és egy kiváló középső etappal magabiztos és nagy arányú győzelmet arattunk a szlovénokat legyőző Dél-Korea felett, az esti meccsig biztosan az élről várhatjuk a Románia elleni folytatást.

A magyar férfiválogatott kerete a bolzanói divízió 1/A-s világbajnokságra:

Kapusok: Bálizs Bence (Sparta Sarpsborg, NOR1.), Horváth Dominik (Hydro Fehérvár AV19), Farkas Roland (BJAHC, tartalék)

Hátvédek: Fejes Nándor (Gyergyói HK), Garát Zsombor (Worcester, ECHL), Hadobás Zétény (Visby/Roma, SWE-3.), Kiss Roland (Hydro Fehérvár AV19), Nilsson Henrik (Hydro Fehérvár AV19), Ortenszky Tamás (Martigny, SUI-2.), Stipsicz Bence (Hydro Fehérvár AV19), Szabó Bence (BJAHC)

Csatárok: Erdély Csanád (Esbjerg, DEN-1.), Galló Vilmos (Linköping, SWE-1.), Hári János (Hydro Fehérvár AV19), Mihály Ákos (Hydro Fehérvár AV19), Nemes Márton (Mora, SWE U20), Németh Kristóf (Hydro Fehérvár AV19), Papp Kristóf (Northern Michigan University, NCAA), Sárpátki Tamás (Gyergyói HK), Sebők Balázs (Iserlohn, GER-1.), Sofron István (SC Csíkszereda), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19), Varga Balázs (JYP, FIN-1.)

A magyar férfiválogatott stábja:

Don MacAdam szövetségi kapitány, Szilassy Zoltán másodedző, Kiss Dávid másodedző, Ladányi Balázs másodedző, Daniel Goller kapusedző, Dr. Rybaltovszky Henrik csapatorvos, Antal Dénes fizioterapeuta, Hubay Zsombor fizioterapueta, Nagy József felszerelés-menedzser, Ács Ferenc erőnléti edző, Puskás Sándor erőnléti edző, Závodszky Szabolcs technikai koordinátor, Németh Gergely sportpszichológus, Szilágyi Levente csapatvezető, Végh Benedek szakági vezető, Bóta Márton sajtó, Vörös Dávid fotó