Pastrnák-gála a Toronto ellen

A Bruins csatára hat pontot gyűjtött, az első sor összesen 14-et a Leafs elleni második mérkőzésen. A San Jose a második meccset is megnyerte Anaheimben.

A Boston első sora felmosta a jeget a Torontóval a párharc második meccsén, a David Pastrnak, Patrice Bergeron, Brad Marchand hármas ugyanis összesen 14 pontot termelt a második mérkőzésen. A trió legeredményesebb játékosa a mesterhármast ütő és összesen hat pontot szerző Pastrnak volt, aki ezzel beállította Phil Esposito és Rick Middleton franchise-rekordját. A Bruins már az első harmadban, tíz perc alatt négyet ütve eldöntötte a mérkőzést, az eltiltott Kadrit nélkülöző Leafs ellen. A kanadai klub ezután hiába kapart és szépített, a Boston mindig volt válasza és magabiztosan őrizte három-négygólos előnyét. A felek most két mérkőzés erejéig átköltöznek Torontóba, ahol a Leafsnek nagyon össze kell kapnia magát, ha partiban akar maradni. Főleg a speciális játékban kell javulnia, a Bruins ugyanis tízből öt fór kihasznált, a Leafs viszont csak hétből egyet.

bruins

A két kapus közötti különbség és a egy három perces rövidzárlat döntötte el a Tampa Bay?New Jersey párosítás második felvonását. Az első harmadot követő gyors gólváltás után, a második legelején a Bolts három perc alatt ütött hármat, amihez öt perc után hozzácsapott egy negyediket is, 5-1-re módosítva az eredményt. A 15 lövésből 5 gólt kapó Keith Kinkaid ezután a kispadra került, miközben a másik oldalon Andrey Vasziljevszkij igazán parádés napot fogott ki és végül 41 védéssel zárt. A Bolts annak ellenére simán hozta a párharc első két meccsét, hogy az alapszakaszban mindhárom találkozóját elveszítette a Devils ellen.

A tavalyi döntős Nashville szoros meccsen hozta második meccsét a Colorado ellen és már 2-0-ra vezet a párharcban. Az Avs korán vezetést szerzett, amire a Predators csak a második harmadban tudott válaszolni, akkor viszont háromszor is. 3-1 után felváltva estek a gólok, a Colorado hiába szépített, a Preds kétszer is visszaállította a kétgólos különbséget. Az Avalanche 36 másodperccel a befejezés előtt Alexander Kerfoot révén harmadszor is felzárkózott egy gólra, de az egyenlítő gólt már nem sikerült megszereznie.

A San Jose a második mérkőzést is megnyerte a Honda Centerben és ezzel hatalmas lépést tett a továbbjutás felé. A Ducks már a 40. másodpercben megszerezte a vezetést, de húsz perccel később már a vendégek vezettek kettővel, az egyet lövő és egyet előkészítő Logan Couture-nak köszönhetően. A mérkőzés derekán az Anaheim megfelezte a különbséget, de hiába tett meg mindent az egyenlítésért, a fennmaradó játékidőben nem tudta bevenni Martin Jones kapuját. Az Anaheim szurkolóinak a két hazai vereség ellenére van okuk a bizalomra. A tavalyi rájátszás során ugyanis a Ducks az Edmonton elleni is elvesztette a két első mérkőzést hazai pályán, ennek ellenére hét mérkőzésen továbbjutott a párharcból.