Kane két góllal mutatkozott be a rájátszásban

A San Jose pedig simán nyert Anaheimben. Győzelemmel kezdett a tavalyi finalista Nashville, a Columbus nyerte az idei rájátszás első hosszabbítását.

Harmadszor találkozott egymással a Tampa és a New Jersey a rájátszásban. A Lightning elbukta az előző két párharcot, így volt miért törlesztenie, ráadásul most sokkal esélyesebbként lépett jégre, mint korábban. A Bolts ennek megfelelően jobban is játszott, a fölénye pedig az első és a második harmad fordulóján csúcsosodott ki, amikor Ondrej Palat vezetésével három gólt lőtt. A Devils Taylor Hall góljának és  gólpasszának köszönhetően tíz perccel a befejezés előtt visszajött a meccsbe, de a hajrát már nem bírta és a Tampa visszaállította a háromgólos differenciát.

A vártnál könnyebben hozta a 15. Boston?Toronto széria első mérkőzését a Bruins. A találkozón döntőnek bizonyult az emberelőnyös játék, a hazaiak a hat létszámfölényes helyzetből hármat is gólra váltottak, a vendégek viszont háromból egyet sem. A Boston legjobbja a egy gólt szerző és a kettőt előkészítő David Pastrnak volt. A Leafs edzőjének Mike Babcocknak nemcsak a vereség miatt fájhat a feje hanem Nazem Kadri miatt is, aki csúnyán beleszállt Tommy Wingels fejébe, amiért valószínűleg eltiltja majd az NHL.

Kétgólos hátrányból nyerte meg a Columbus a Washington elleni csata első felvonását. A Capitals az első harmad végén Jevgenyij Kuznyecov fél perc alatt ütött két emberelőnyös góljával lépett el 2-0-ra. A Jackets a harmadik harmad elejére dolgozta le a hátrányát, de a fővárosiak ismét visszavették a vezetést, amit egészen az 56. percig, Seth Jones találatáig őriztek. A hős végül a Jones gólját is előkészítő Artemij Panarin lett, aki csodás szóló után, lehetetlen szögből vette be a Washington kapuját.

panarin2

A Colorado hiába vezetett kétszer is a tavalyi döntős Nashville otthonában, végül háromgólos vereséget szenvedett. A harmadik harmad kezdetén még 2-2 volt az állás, de érkezett Filip Forsberg, aki hat perc alatt ütött egy duplát és eldöntötte a meccset. A győzelmet végül Colton Sisson biztosította be egy üres kapus találattal. A Predators az alapszakaszt is figyelembe véve zsinórban 12. győzelmét szerezte az Avalanche ellen.

Evander Kane és Martin Jones volt a San Jose hőse az Anaheim elleni párharc első mérkőzésén. A karrierje első playoff-mérkőzését játszó Kane a második harmadban hét perc alatt duplázott, amihez Brent Burns tett hozzá még egyet másfél perccel később. A Sharks kapujában eközben Jonesnak nem kellett parádéznia, mindössze 25 lövéssel ért el shutoutot. Az Anaheim és a San Jose másodszor feszül egymásnak az a rájátszásban, az egyetlen randevújukat 2009-ben a Ducks nyerte hat mérkőzésen.