Kazahsztán?Magyarország 5-2

Hajtós, gyors mérkőzésen a nagyobb tempóhoz szokott kazah válogatott lendületből legyőzte a magyar válogatottat.

A magyar és a kazah válogatott is kísérleti csapattal állt fel a katowicei EIHC-torna első mérkőzésére. A két csapat áprilisban is találkozik majd a budapesti világbajnokságon, ezért is volt érdekes, mire mennek egymással a felek. Az összecsapást a kazahok kezdték jobban. Jóval magasabb sebességi fokozaton hokiztak, ezzel komoly problémát okoztak a magyar válogatottnak. A tempókülönbségnek jóval több kapura lövés és kiállítás lett az eredménye. A hátrányokban jól teljesített a magyar csapat, Rajna Miklós is jól fogott, de egy egyéni hiba miatt mégis megszerezték a vezetést a kazahok. Sajnos a jobb oldali hátvédünk egy kazah ellencsapás során elesett, így szóló lett az akció vége, amiből Makljukov révén megszületett a meccs első gólja. Az első 15 percben kapura is alig lőttünk, az első komolyabb életjeleket a harmad utolsó szakaszában mutattuk, ekkor akár egyenlíthettünk is volna, de összességében a 2-0 jobban megfelelt volna a játék képének, így nem panaszkodhattunk, hogy egygólos fórral ment pihenni Kazahsztán.

A második harmadban nem következett be jelentős változás. Ellenfelünk dominált, elég sok hibára kényszerített minket, de a srácaink derekasan harcoltak a túlerővel szemben. Zsajlauov gólja után sem adtuk fel a küzdelmet, mi több, a meccs legjobb szakasza ekkor következett számunkra, életerős támadásokat vezettünk, és sok-sok hátrány után előnybe is kerültünk, sőt kettős fórt kaptunk. Több nagy helyzetet alakítottunk ki, de gól egyikből sem született, így kétgólos hátrányból vártuk a folytatást.

A harmadik harmad a legjobb magyar játékot hozta. Végre összeszedetten tudtunk támadni és hátul is voltak biztató jelek. Fiatal hátvédeink már a középső periódusban is aktívak voltak, akkor elsősorban Stipsicz Bence lépett fel bátran, a szépítést a 43. percben pedig Garát Zsombor szállította egy távoli lövéssel. 1-2 után megzavartuk a kazahok magabiztos hokiját, nem álltunk messze az egyenlítéstől, a végig agilis Magosi Bálint lövése centikkel kerülte el az üres bal felső sarkot. Azonban sajnos hátul nem zárt úgy a retesz, ahogy kellett volna a sikerhez, a hajrában egy perc alatt két gólt kaptunk, előbb Mihajlisz, aztán 56 másodperc múlva Sztarcsenko talált be nekünk, amivel el is dőlt a meccs sorsa. Sofron István emberelőnyben egy szép csuklómozdulattal megszerezte ugyan a második magyar találatot, ezzel nagy örömet szerzett a 40 fős magyar tábornak, és lehetőséget nyitott az eredmény további közeledéséhez. Nagyon biztató volt, ahogy a kapus lehozatalát követően két percig játszottunk hat az öt ellen, elegendő potencia volt a csapatban a gólszerzéshez, de nem jött össze a harmadik gól, majd egy téves bírói ítéletet követően jött az üres kapus találat az így duplázó Sztarcsenko által, 5-2-re maradtunk alul egy nagyon jó képességű Kazahsztánnal szemben. Alkalmi kerettel nem játszottunk jól, de tisztességgel küzdöttünk. A folytatásban minden bizonnyal jobb játékra lesz képes a magyar válogatott a lengyelországi EIHC-tornán.