Svájc nyerte az alsóházat

 

A legutóbbi olimpián bronzérmes együttes izgalmas meccsen gyűrte le Svédországot.

Szerdán véget ért az olimpiai női torna alsóházi csoportköre. Az első helyről döntő találkozón Svájc és Svédország nem bírt egymással az 5 az 5 elleni játék során. A mérkőzésen 3 emberelőnyös gól döntött: a 34. percben Alina Müller a közép-európaiakat juttatta vezetéshez, aztán a harmadik harmad közepén előbb Anna Borgqvist ért bele ügyesen Hanna Olsson lőtt passzába, 4 percre rá pedig Phoebe Staenz megszerezte a Svájc 2-1-es diadalát jelentő gólt.

A másik meccsen Japán többek között két emberelőnyös gólnak köszönhetően egy 4-1-es győzelemmel története 13. ötkarikás mérkőzésén megszerezte első olimpiai sikerét, míg a közös koreai csapat Randi Griffin révén meglőtte az 1. gólját.

Csütörtökön a felsőházi csoport utolsó mérkőzéseit rendezik, ahol többek között eldől, hogy Svájc és Svédország közül melyik válogatott találkozik a szombati negyeddöntőben a finnekkel, illetve az oroszokkal.

schelling-sui-2018

Fotó: Twitter

A 2018-as pjongcsangi olimpia női jégkorong-tornájának eredményei és közvetítései:

2018. 02. 10., szombat, 8:40 Japán–Svédország 1-2
2018. 02. 10., szombat, 13:10 Svájc–Korea 8-0
2018. 02. 11., vasárnap, 8:40 Finnország–USA 1-3
2018. 02. 11., vasárnap, 13:10 Kanada–Oroszország 5-0
2018. 02. 12., hétfő, 8:40 Svájc–Japán 3-1
2018. 02. 12., hétfő, 13:10 Svédország–Korea 8-0
2018. 02. 13., kedd, 8:40 Kanada–Finnország 4-1
2018. 02. 13., kedd, 13:10 USA–Oroszország 5-0
2018. 02. 14., szerda, 4:10 Svédország–Svájc 1-2
2018. 02. 14., szerda, 8:40 Korea–Japán 1-4
2018. 02. 15., csütörtök, 4:10 USA–Kanada
2018. 02. 15., csütörtök, 8:40 Oroszország–Finnország
2018. 02. 17., szombat, 4:10 negyeddöntő Eurosport 2 (6:30)
2018. 02. 17., szombat, 8:40 negyeddöntő Eurosport 2
2018. 02. 18., vasárnap, 4:10 5-8. helyért Eurosport 2 (6:30)
2018. 02. 18., vasárnap, 8:40 5-8. helyért
2018. 02. 19., hétfő, 5:10 elődöntő M4 SPORT (5:30)
Eurosport 2
2018. 02. 19., hétfő, 13:10 elődöntő M4SPORT.HU
(öf.: M4 SPORT 15:30)
Eurosport 2
2018. 02. 20., kedd, 4:10 7. helyért Eurosport 2 (6:30)
2018. 02. 20., kedd, 8:40 5. helyért
2018. 02. 21., szerda, 8:40 bronzmérkőzés M4SPORT.HU
Eurosport 2 (15:30)
2018. 02. 22., csütörtök, 5:10 döntő M4SPORT.HU
M4 SPORT
Eurosport 2

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 20., vasárnap
U20 12:05 DHKEAS 5-2VÉGE
U20 12:30 UTEVSV 6-0VÉGE
EWHL 12:45 U25BOZ 1-2VÉGE
U20 13:20 PEFVAS 2-1VÉGE
DEBL 14:15 GGVKMH 0-7VÉGE
U20 14:40 VICAVS 5-6VÉGE
U20 15:00 ETOMAC 1-8VÉGE
EL 16:00 BRAHKB 1-3VÉGE
EXL 16:00 NITMIS 1-2 HVÉGE
EL 17:00 DABDEB 3-6VÉGE
EBEL 17:30 DECAVS 4-5 HVÉGE
EL 17:30 SCCVC2 6-5 BVÉGE
EL 17:30 TITUTE 4-7VÉGE
EXL 18:00 MACNZÁ 0-5VÉGE
január 21., hétfő
EL 17:30 BRASCC 3-2VÉGE
EL 18:00 DEBGYE 5-0VÉGE
január 22., kedd
MK 17:30 MISFTC 0-3VÉGE
U20 18:30 VASDAB 3-1VÉGE
MK 20:00 AVSMAC 6-3VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., szerda
ELA 18:30 TITDAB 0-0ÉLŐ
ELA 18:40 HKBVC2 0-1ÉLŐ
január 24., csütörtök
U18 15:50 PEFMIS 
ELF 17:30 SCCBRA 
KHL 17:30 LOKSBA 
    • SPORT 2
U20 17:30 MACKMM 
U20 18:30 ETOEAS 
U18 19:00 FTCDAB 
január 25., péntek
U18 14:30 AVSKAC 
EXL 17:00 POPMAC 
ELA 17:30 GYEDAB 
ELA 17:50 VC2TIT 
EBEL 18:00 AVSMZA 
    • DIGI SPORT 1
U18 18:00 ZEGETO 
EXL 18:30 MISZIL 
ELA 18:40 HKBVAS 
január 26., szombat
U18   SPGMIS 
U18 14:30 DHKRBS 
U18 14:50 UTEOKW 
U20 15:20 KMHETO 
U18 17:15 ZNOFTC 
ELF 17:30 SCCDEB 
U20 17:45 DABVAS 
ELF 18:00 FTCUTE 
U20 18:15 VSVUTE 
U18 18:40 MACKAC 
január 27., vasárnap
U20 11:20 KMMETO 
U20 12:05 DHKMAC 
U18 13:30 EHLMIS 
U20 13:30 AVSVIC 
U18 14:20 ACRBS 
EBEL 16:00 G99AVS 
ELA 17:30 GYEVC2 
ELA 17:30 TITHKB 
EXL 17:30 MACMIS 
    • DIGI SPORT 2
U20 17:30 HDJUTE 
Partnerünk