Még 8 mérkőzést játszik a válogatott a vb előtt

   

Kialakult a válogatott világbajnoki felkészülésének programja. A februári EIHC-tornát követően áprilisban öt felkészülési mérkőzést játszanak a legjobbjaink.

A Jarmo Tolvanen által vezetett csapat péntektől vasárnapig Lengyelországban, Katowicében vesz részt EIHC-tornán, ahol a házigazdák mellett Olaszországgal és Kazahsztánnal játszanak. Mivel mindhárom ellenféllel egyúttal a világbajnokságon is megmérkőzik a magyar válogatott, ez jó erőfelmérő lesz – mondta az MJSZ hétfői sajtótájékoztatóján Egri Gergely sportigazgató. A közvetlen világbajnoki felkészülés során még öt mérkőzésre kerül sor. Április 4.-5.-én Ausztria, 11.-én Szlovénia, 13.-án Japán ellen játszik a válogatott, végül Ukrajna ellen április 18.-án. A VB április 22-én kezdődik.

Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány elmondta, a hétvégi torna legfontosabb feladata a válogatott játékrendszerének további finomítása, elsősorban a védekezés és a támadás összehangolásában. Emellett a játékosokat különböző posztokon szeretnék kipróbálni, hogy a számukra legideálisabb felállásban játszhassanak. A kapitány hangsúlyozta, sok jó játékos áll a válogatott rendelkezésére, a világbajnoki keretbe kerülésnél sokat számít majd, ki hogyan teljesít a felkészülési találkozókon és az Erste Liga nagy téttel bíró hátralévő találkozóin – áll az MJSZ közleményében.

mjsz-4_6922

fotó: MJSZ, Fényes Gábor

A keret:

Kapusok
Bálizs Bence MAC Budapest
Duschek Dávid Dunaújvárosi Acélbikák
Kiss Bence DVTK Jegesmedvék
Rajna Miklós Fehérvár AV19
Hátvédek
Garát Zsombor MAC Budapest
Hruby Gellért Dunaújvárosi Acélbikák
Kiss Dániel UTE
Kovács Bronson MAC Budapest
Láda Balázs DVTK Jegesmedvék
Nagy Nilan UTE
Pozsgai Tamás MAC Budapest
Stipsicz Bence Fehérvár AV19
Szabó Dániel Fehérvár AV19
Varga Arnold UTE
Vojtkó Mátyás DVTK Jegesmedvék
Kevin Wehrs Innsbruck (AUT)
Csatárok
Bartalis István Schwenninger Wild Wings (GER)
Chris Bodo MAC Budapest
Csányi Karol HK Nitra (SVK)
Erdély Csanád Fehérvár AV19
Galanisz Nikandrosz DVTK Jegesmedvék
Léránt René Dunaújvárosi Acélbikák
Magosi Bálint DVTK Jegesmedvék
Miskolczi Márk DVTK Jegesmedvék
Nagy Krisztián MAC Budapest
Odnoga Mátyás Dunaújvárosi Acélbikák
Brance Orban MAC Budapest
Pavuk Attila DVTK Jegesmedvék
Reisz Áron Fehérvár AV19
Andrew Sarauer Villach (AUT)
Sárpátki Tamás Fehérvár AV19
Sofron István Villach (AUT)
Vas János DVTK Jegesmedvék
Vincze Péter Fehérvár AV19

A magyar válogatott stábja:

Szövetségi kapitány: Jarmo Tolvanen
Edzők: Majoross Gergely, Szilassy Zoltán
Kapusedző: Farkas Tamás
Csapatorvos: Dr. Majzik Ernő
Fizioterapeuta: Bagonya Imre és Sashalmi Tamás
Felszerelésmenedzser: Nagy József és Tornyi Gábor
Csapatmenedzser: Imre Lajos és Szilágyi Levente
Médiamenedzser: Závodszky Szabolcs

A katowicei EIHC-torna programja:

február 16., péntek
16:30 Kazahsztán–Magyarország
20:00 Lengyelország–Olaszország

február 17., szombat
16:30 Magyarország–Olaszország
20:00 Lengyelország–Kazahsztán

február 18., vasárnap
15:30 Olaszország–Kazahsztán
19:15 Lengyelország–Magyarország

A magyar válogatott további felkészülési programja:

április 4., szerda: Ausztria
április 5., csütörtök: Ausztria
április 11., szerda: Szlovénia
április 13., péntek: Japán
április 18., szerda: Ukrajna

Cimkék: , , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
november 10., szombat
U17 10:25 HUNSVK 3-6VÉGE
U18 11:30 HUNITA 5-2VÉGE
NŐI 12:00 FRACHN 6-0VÉGE
U20 12:00 SLOITA 0-4VÉGE
NU18 15:30 HUNESP 1-0 HVÉGE
NŐI 15:30 SVKDEN 3-4VÉGE
U20 15:30 HUNFRA 4-3 HVÉGE
EIHC 16:00 HUNITA 7-1VÉGE
NŐI 19:00 HUNNOR 8-4VÉGE
november 11., vasárnap
NU18 16:00 HUNPOL 4-1VÉGE
november 13., kedd
U18 14:55 UTEMIS 5-1VÉGE
U20 16:00 MISPEF 2-3 BVÉGE
EXL 17:00 O20MIS 1-8VÉGE
EBEL 18:45 AVSG99 6-7 HVÉGE
    • DIGI SPORT 2
november 14., szerda
U20 15:20 DHKKMH 
U18 17:20 KMHVAS 
U18 17:30 AVSOKW 
EL 18:00 UTEDEB 
EXL 18:00 DTVMAC 
EL 18:30 TITVC2 
EXL 18:30 MISDTR 
    • DIGI SPORT 1
U18 18:30 ETOMAC 
EL 18:40 HKBFTC 
EL 18:40 VASDAB 
november 15., csütörtök
U18   DABZEG 
U20 15:20 DHKAVS 
U18 15:50 PEFFTC 
U20 18:00 MACUTE 
Partnerünk