Szem nem maradt szárazon Pittsburghben

Marc-Andre Fleury először tért vissza a Vegasszal korábbi otthonába. A Boston beérte a Tampa Bayt, a Minnesota idegenben ütötte ki a Bluest, Byfuglien szépen jubilált.

Nehezen nyert az Anaheim a liga legrosszabb csapatának, a Buffalónak az otthonában. A Sabres kétszer is megszerezte a vezetést, a Ducks kétszer is egyenlített, majd a harmadik harmad derekán Corey Perry révén először kerültek előnybe a vendégek. Ryan O’Reilly 15 másodperccel a vége előtt megmentette az egyik pontot hazaiaknak, de Adam Henrique a ráadás második percében lezárt a mérkőzést. A novemberben a New Jerseytől érkező csatárnak ez volt a 12. gólja az Anaheimben és az ötödik győztes találata.

Marc-Andre Fleury hazatért, így Pittsburghben gyakorlatilag másodlagos volt az eredmény, mindenki a csapat korábbi kapusát ünnepelte. A megható jelenetek után aztán hokiztak is a csapatok, nem is akárhogyan. A meccs első két gólját a Vegas ütötte, amire öttel válaszolt a Pens a harmadik harmad közepéig. A Knights újabb két góllal keretbe foglalta a mérkőzést és minimálisra csökkentette a hátrányát, de a fennmaradó hét percben nem sikerült megszereznie az egyenlítő gólt.

fleury_murray

Négypontos meccset nyert a Philly Carolinában. A Hurricanes az első harmadban Elias Lindholm emberelőnyös góljával szerezte meg a vezetést, amire Wayne Simmonds válaszolt a második végén. A fennmaradó játékidőben nem esett több gól, sőt a hosszabbítás is majdnem lepergett, de négy másodperccel a befejezés előtt Jordan Weal megszerezte a plusz pontot a Flyersnek. A Philly négy vereség után nyert ismét.

Nicklas Backström utolsó percben lőtt gólja döntötte el a Columbus?Washington csatát a vendégek javára. 2-2-ig egyszer-egyszer vezetett mindkét csapat, ekkor érkezett a svéd center, aki 43 másodperccel a befejezés előtt karrierje 200. góljával döntötte el a rangadót. A Jackets az utolsó kilenc meccséből a hetediket bukta el és visszacsúszott a keleti nyolcadik helyre.

A Winnipeg győzött az Arizona ellen és ezzel a Pittsburgh után a második csapat lett ebben a szezonban, amely elérte a 20. sikert hazai jégen. A csapatok nagyon bekezdtek, az első negyedórában öt gólt szereztek 3-2 arányban. A folytatásban már nem voltak ilyen termékenyek, Dmitrij Kulikov góljára csak Derek Stepan válaszolt. A meccs legjobbja a 800. mérkőzését játszó Dustin Byfuglien lett, aki egy-egy gólt és gólpasszt jegyzett.

byfuglien

Még 14 ezer néző sem volt kíváncsi arra, hogy az Ottawa meglepetésre simán nyert a New Jersey ellen. A vezetést már a második perc végén megszerezte a Devils, de a mérkőzés feléig válaszként négyet vert a Senators, amivel el is döntötte a mérkőzést. Matt Duchene a négy gólból egyet lőtt és kettőt előkészített, míg a negyediket, a győztes találatot az a Colin White ütötte, akinek ez volt az első gólja az NHL-ben. A Sens győzelme azért is meglepő, mert a legjobb hat csatárból három sérülés miatt nem játszott, köztük legponterősebb játékosuk Mark Stone, de Derrick Brassart és Bobby Ryan is alapembernek számít a csapatnál.

A Boston Original Six-rangadót nyert Detroitban és ennek köszönhetően a vesztett pontokat tekintve most már jobban áll, mint a ligaelső Bolts. A Red Wings két gólja keretbe foglalta a Bruins három gólját, amiből kettőt két újonc Sean Kuraly és Danton Heinen szerzett. A Boston elsőéves játékosainak nagyon megy, összesen 38 gólt szereztek a szezonban, ezzel pedig az elsők a ligában.

Folytatta jó sorozatát a Florida kapusa, Harri Sateri. A január 20-án bemutatkozó kapus ezúttal a Vancouver ellen parádézott, 26 lövést védett, csak egy gólt kapott és zsinórban a negyedik győzelmét szerezte. A finn kapus mellett honfitársa Aleksander Barkov emelkedett ki, aki duplázott a meccsen és győztes gólt lőtt.

A St. Louis hiába vezetett már a 45. másodpercben a Minnesota ellen, esélye sem volt a pontszerzésre hazai pályán. A Wild ugyanis válaszként féltucatot rámolt be az Eric Staal, Jason Zucker páros vezetésével. A hajrában Dmitrij Jaskin gólja csak a kozmetikázásra volt elég a Blue részéről. A Wild a győzelemmel négy pontra megközelítette a Bluest.

Nagyon-nagyon távolodik a rájátszástól a Chicago. A Hawks három nap alatt másodszor bukott a Calgary ellen, ezúttal hazai jégen, és hat pont a lemaradása a még éppen playoff-helyen álló kanadai klub mögött. Akárcsak Detroitban és St.Louisban, itt is a hazai csapat két gólja foglalta keretbe a vendégek három találatát. A meccset a két kapus közti különbség döntötte el, a győztes oldalon Mike Smith 34 lövést védett, míg kollégája Jeff Glass csak húszat.

Jonathan Bernier vezetésével nyert a Colorado a San Jose ellen, amivel egymás után a kilencedik hazai sikerét könyvelhette el. Az Avs a második harmad elején két perc alatt ütött kettőt, amire a Sharks a harmad közepén válaszolt. A fennmaradó majdnem fél mérkőzésnyi időben azonban a San Jose hiába tett meg mindent az egyenlítésért, a bámulatosan védő és összesen 38 lövést hárító Bernier kapuját nem tudták bevenni. A végeredményt J.T. Compher állította be négy szekundummal a dudaszó előtt. Vous pouvez acheter Kamagra en France dans notre réseau des pharmacies en ligne https://pilemeds.com/commander-kamagra-moins-cher.html 24 heures sur 24 et tous les jours! Choisissez le médicament nécessaire.