Fleury megelőzte Haseket az örökranglistán

A Superbowl árnyékában mindössze három matinémérkőzést rendeztek az NHL-ben.

A Vegas ismét fantasztikusan játszott, amelynek ezúttal a Metropolitan-csoportot vezető Washington látta a kárát. A hazai jégen játszó Capitals irányította a mérkőzést, de hiába szerezte meg a vezetést az első és a második harmadban is, a Knights mindkét játékrész végén egyenlített. A fővárosiak a harmadik periódus első percében is megszerezték a vezetést, de a játékrész közepén Reilly Smith harmadszor is egalizált, majd öt perccel később Alex Tuch a győztes találatot is bevitte. Marc-André Fleury, a Knights kapusa karrierje 390. győzelmét szerezte, amivel megelőzte az egykori cseh klasszist, és a 13. helyre lépett. Az aktív hálóőrök között ellenben még előrébb, az előkelő harmadik helyen áll Roberto Luongo (459) és Henrik Lundqvist (426) mögött.

fleury 2

Alsóházi rangadót nyert a Montreal az Ottawa ellen. A Bell Centerben az első húsz perc nem hozott gólt, ezzel szemben a második rögtön azzal indult a Senators révén. A Canadiens nagyon rákapcsolt a bekapott gól után, a fennmaradó játékidőben 20:3-ra nyerte a kapura lövéseket, a fölényét pedig három góllal nyomatékosította. A Habs először egy öt a három elleni szituációban egyenlített Jeff Petry találatával, ezt követően pedig még ugyanebből a szimpla fórból a vezetést is megszerezte Artturi Lehkonen góljával. A finn balszélső a harmad végén is betalált, megduplázva a Montreal előnyét. A befejező harmad minimális ottawai fölényt hozott, de eredmény nélkül, sőt három perccel a befejezés előtt Tomás Plekanec szemfülessége eldöntötte a mérkőzést.

A 29 védést bemutató Aaron Dell vezetésével győzött a San Jose Carolinában. A PNC Arenában az húsz percben dominált a Sharks, ami az eredményben is visszaköszönt, Timo Meier és Chris Tierney góljára csak Sebastian Aho tudott válaszolni. A második húsz perc rögtön San Jose-i góllal indult, a kétgólos előny birtokában pedig a vendég a kapusukra bízták magukat. A Hurricanes a fennmaradó játékidőben hiába nyerte 25:12-re a kapura lövéseket nem tudta bevenni a pazarul védő Dell kapuját. Maradt a 3-1, a San Jose ebben a szezonban másodszor is legyőzte a Carolinát.