Tuuka Rask továbbra is szárnyal

A finn kapussal a Boston az utolsó 20 mérkőzésén mindig szerzett pontot és ennek köszönhetően a vesztett pontokat tekintve csak egy egység a lemaradás a listavezető Tampa mögött. A Pittsburgh New Jerseyben botlott váratlanul, a Dallas a Minnesotát, a Los Angeles az Arizonát ütötte ki.

A Rangers három alapembere nélkül állt fel a Nashville otthonában, két továbbit elvesztett, így nem sok esélye volt a pontszerzése. 2-0 és 3-1 után hiába szépített a New York kétszer is, a Predators először kettő perc, majd 16 másodperc különbséggel állította vissza a kétgólos különbséget. A végeredmény végül Kevin Fiala állította be egy üres kapus találattal. A Predators az utolsó 10 meccsén 17 pontot gyűjtött, a Rangers ellenben ötöt elvesztett az utolsó hatból.

A 10. percre eldőlt a Montreal?Anaheim rangadó a Bell Centerben. A Canadiens ekkor már hárommal ment, amit megtoldott egy negyedikkel a második harmad elején Jeff Petry révén emberelőnyből. A Ducks négy perc alatt megfelezte ugyan a különbséget, de Petry második emberfóros gólja után esélytelen maradt az Anaheim a pontszerzésre.

A 13 szombati mérkőzésen egyetlen szétlövés volt, ezt az Ottawa nyerte a Philadelphia ellen. A Senators már a rendes játékidőben megnyerhette volna a meccset, hiszen öt perccel a befejezés előtt még kettővel ment. A Flyers azonban Scott Laughton révén először szépített, három másodperccel a befejezés előtt pedig Nolan Patrick révén kiharcolta a hosszabbítást. A rávezetések mindössze egy gólt hoztak, ezt Mike Hoffman ütötte a hatodik körben.

Négypontos meccsen verte a Boston a közvetlen üldözőjét, a Torontót. A Bruins a győzelmet a védelemnek, azon belül is a Tuukka Rask, Zdeno Chara párosnak köszönheti. A finn hálóőr nemcsak 23 lövést fogott, de az utolsó 20 mérkőzésen amelyiken védett, 18-at megnyert a Bruins és kettőt is csak hosszabbításban vesztette el. Az 1400. meccsét játszó szlovák óriás eközben remekül irányította a védelmét, 24 lövésen tartotta a Torontót és csak egyen Matthewst, miközben még egy gólpasszt is kiosztott.

chara 1400

Négypontos meccset játszottak Brooklynban is, ahol az Islanders fogadta a Columbust, de Bostonnal ellentétben itt nem volt egyoldalú meccs, sőt fordulatokban bővelkedett. A Columbus szerzett vezetés, de a New York-iak az első harmad végén és a második közepén szerzett góllal átvették a vezetést. A Jackets azonban nem roppant meg, hat perc alatt fordított és egygólos előnnyel mehetett a második szünetre. Az Islanders rendezte a sorait a pihenő alatt és az első hat percben megfordított az állást, amely a dudaszóig már nem is változott. Jaroslav Halák összesen 46 lövést fogott, ebből 25-öt az első harmadban.

Majdnem dupla shutout született Buffalóban a Sabres?Blues meccsen, az 55. percig ugyanis hibátlanul védett Robin Lehner és Carter Hutton is. A gólcsendet végül a vendégek hátvédje, Carl Gunnarsson törte meg, eldöntve a kettő pont sorsát. A St. Louis az utolsó 24 Buffalo elleni mérkőzéséből 21 alkalommal győzött.

Kilenc másodperccel a befejezés előtt dőlt el a Florida?Detroit mérkőzés, a hazai szurkolók legnagyobb örömére a Panthers javára. A délkeletiek kétszer kerültek előnybe, a Red Wings kétszer egalizált, de a harmadik gólra már nem maradt ideje válaszolni. A győztes gólt Jonathan Huberdeau ütötte, miután Keith Yandle bombája után behúzta a lecsorgót.

Az elmúlt egy hónapban remekelő Pittsburgh meglepetésre megtorpant New Jerseyben, nem is akárhogyan. A Devils mindössze 16 lövést engedélyezett Malkinéknak, miközben a hazaiak 38 alkalommal tesztelték DeSmith képességeit. A fantasztikus védelem mellett a meccs legjobbja Travis Zajac lett, aki két góllal és egy gólpasszal csapata mindhárom góljából kivette a részét.

25 védéssel és shutouttal Connor Hellebuyck volt a meccse embere a Winnipeg?Colorado összecsapáson. A Jets hálóőre ebben a szezonban ötödször nullázta le az aktuális ellenfelét, amivel a második legjobb az NHL-ben. Hellebuyck mellett a két gólpasszt kiosztó Blake Wheelert és az emberelőnyben csodaszép gólt szerző Patrik Lainét kell kiemelni.

A Dallas a második harmad közepén öt perc alatt négyet ütve döntötte el a Minnesota elleni mérkőzést. A Wild a harmadikban szépített, de a Stars újabb két góllal kiütötte ellenfelét. A találkozón a prímet a Stars első sora a Jamie Benn, Tyler Seguin, Alekszandr Radulov hármas vitte, amely összesen három gólt és hét pontot tett a közösbe.

A Calgary csak egyszer vezetett hazai pályán a Chicago ellen, de a legjobbkor a hosszabbítás során és ezzel megszakította hatmeccses nyeretlenségi sorozatát. A Flames először visszajött 0-2-ről, majd 3-2-es Hawks-vezetés után Michael Frolík révén ismét egyenlített az 50. percben. A hosszabbítást a hirtelen halál koronázatlan királya Sean Monahan döntötte el. Monahan 2013 óta játszik az NHL-ben, az azóta eltelt időben ez volt a 10. gólja a hosszabbításban, amivel holtversenyben az első helyen áll Alekszandr Ovecskinnel.

Gond nélkül nyert a listavezető Tampa Vancouverben. A Bolts a két gólpasszt kiosztó Nyikita Kucserov vezetésével háromgólos előnyt épített a második szünetre. A pihenő után a délkeletiek visszavettek a tempóból, aminek az lett a következménye, hogy a Canucks öt perccel a vége előtt minimálisra csökkentette a különbséget. Az egyenlítés azonban nem jött össze, mert négy perccel a befejezés előtt Cory Conacher emberelőnyös gólja bebiztosította a Bolts győzelmét.

Kiütötte a Los Angeles az Arizonát. A Kings egy féltucatot rámolt be a Coyotes kapujába, miközben Darcy Kuemper 27 védéssel shutoutot érte el. A Los Angelesben négy játékos zárt góllal és gólpasszal, de rajtuk is túltett Jake Muzzin, aki egyedüliként három pontot tett a közösbe.