Tökéletesen játszott a Toronto

A Leafsnek összesen 85 kísérlete volt, ebből félszáz kaput talált. Detroitban csak a szétlövések hetedik köre döntött.

Befűzte az oktatófilmet a Toronto az Islanders ellen, a Leafs elöl és hátul is tökéletesen játszott Tavaresék ellen. A Leafs rommá lőtte Thomas Greisst, kereken 50 lövést küldött a kapujára, amiből 5 utat is talált. Auston Matthews egy gólt ütött és adott egy gólpasszt adott az élete első találatát jegyző Justin Hollnak. Eközben hátul Frederik Andersen hibátlanul védett, 28 lövést hárított és szezonbeli negyedik shutoutját szerezte, amivel beállította egyéni rekordját.

justin holl

Kétgólos hátrányból nyert a Washington a Philadelphia ellen. A Flyers jól kezdett a Verizon Centerben, a nyolcadik percben már kettővel ment Nolan Patrick és Travis Konecny treffelésével. A fővárosiak az első szünetben rendezték soraikat, aminek meglett az eredménye. A második harmad elején a Caps Chandler Stephenson 45 szekundum alatt lőtt duplájával egyenlített, André Burakovsky emberelőnyös góljával pedig a vezetést is átvette. A második szünetben a Flyers nem volt képes arra, amire a Caps, nem tudott megújulni, sőt két újabb gólt kapott, amivel el is dőlt a mérkőzés. 5-2 után Jakub Vorácek gólja csak a szépségtapaszra volt elég.

Több izgalom volt a Detroit?San Jose meccs szétlövése során, mint a 65 perc játékidő alatt. Az autóvárosban a 47. percig nem született gól, ekkor Trevor Daley juttatta vezetéshez a hazaiakat, de Kevin Labanc öt perccel a vége előtt egalizált. A rávezetések első három körében a Sharks kétszer is előnybe került, de a Wings kétszer is egyenlített. A negyedik és az ötödik páros egyik tagja sem talált be, a hatodikban viszont Tomas Tatar és Chris Tierney is eredményes volt. A csata végül is a hetedikben dőlt el, amikor Justin Abdelkader góljára Tomas Hertl nem tudott válaszolni.